Vállalkozásod van? Ennyit fizetsz a legjobb számlacsomagokért!
2014 02 12. 08:15 Bank
Komoly átrendeződés figyelhető meg a KKV szektornak kínált számlacsomagok terén. Új számlacsomagok jöttek, régiek mentek az elmúlt fél év során, de az eredmény összességében sajnos nem sok pozitívumot rejt. Fél év alatt a 10 legjobb kisvállalati számlacsomag átlagosan 26%-kal, míg a középvállalati számlacsomagok 31%-kal lettek drágábbak.
Az elmúlt fél évben több bank is úgy döntött, hogy bizonyos számlacsomagjai értékesítését felfüggeszti. Valahol egy egyszerű portfoliótisztítás történt, míg máshol a korábbi számlák értékesítésének megszüntetésével egyidejűleg új számlacsomagok láttak napvilágot. Nincs ebben semmi meglepő, az azonban elkeserítő tény, hogy több esetben is piacvezető termékek jutottak ilyen sorsra. Mindezek fényében kíváncsiak voltunk, hogy a változások eredményeként, hogyan rendeződött át a legjobb vállalti számlacsomagok rangsora.
Kisvállalati szegmens
Fél évvel korábban – az adott bankhasználati szokások mellett - a legideálisabb választás a K&H Bank Start számlacsomagja volt a maga 11 809 forintos havi költségével. A kisvállalatok nagy bánatára ez az egyik olyan számla, amire újonnan szerződni már nem lehet. A legkedvezőbb tíz ajánlatból hasonló sorsra jutott az Erste Bank Válogatás számlacsomagja is. Megdöbbentő a Raiffeisen Bank Aktív számláinak a helyzete, hiszen az Aktív 3 a 4. helyről az 50., míg az Aktív 2 a 8. helyről az 50. pozícióra csúszott vissza.
Ezzel szemben számlanyitási akciójának köszönhetően igen előkelő helyre tornázta fel magát az OTP Bank. Nem kell aggódni, senki nem maradt még le semmiről! Amennyiben 2014. március 31-ig nyit valaki új kisvállalkozói számlacsomagot, akkor 12 hónapon keresztül elengedik a számlacsomag havidíját, de ehhez mindenképpen elektronikus bankszámlakivonatot kell igényelnie. Persze, ha hosszabb távon tervezünk a bankkal, akkor a második éves havi összköltségről (19 811 Ft) sem szabad megfeledkezni!
Középvállalati szegmens
Nagyobb átrendeződést figyelhetünk meg a középvállalatoknak kínált számlacsomagoknál. Esetükben 3 számlacsomag is kicsúszott a TOP 10-ből. Ezt a szegmenst sem hagyta hidegen az Erste Bank, valamint a K&H Bank döntése: a korábban előkelő helyen szereplő számlacsomagjaik már hiányoznak a jelenlegi ranglistából. Mindennek köszönhetően nagyobb tér nyílt az OTP Bank részére, valamint megjelent új szereplőként az FHB Bank és az MKB Bank a legjobb tízben.
Természetesen egy pillanatra sem szabad megfeledkezni arról, hogy az elmúlt fél évben jelentősen megnövekedtek a bankok terhei. Csak a legkézenfekvőbbeket említve emelkedett a tranzakciós illeték mértéke, egyösszegű pótbefizetési kötelezettség terhelte a pénzintézeteket az elmaradt illetékbevétel miatt, ingyenes készpénzfelvételi lehetőség a lakossági szegmensben, stb. Ha a teljes havi bankköltséget elemeire bontjuk, akkor jól látszik, hogy díjnövekedés leginkább azoknál a tranzakcióknál tapasztalhatóak, amelyek után a bankoknak illeték fizetési kötelezettsége keletkezik.
A legfontosabb, hogy a bankszámlaválasztás sohasem örök érvényű! Főként, hogy egy korábban ideálisnak tűnő csomag esetében is bekövetkezhetett olyan változás a díjakban, amellyel már jelentős „veszteségeket” könyvelhetünk el, ha szemet hunyunk a számlakivonaton szereplő összegek felett. Ezért időről-időre feltétlenül ellenőrizzük, hogy a cég bankhasználati szokásainak leginkább megfelelő bankszámlacsomaggal rendelkezünk-e!
Ezt pedig a legegyszerűbben kalkulátorunk segítségével teheted meg!
Maradt benned kérdés? Véleményed van? Szívesen látjuk! Szólj hozzá írásunkhoz lentebb! Mindenkinek válaszolunk.