Égeti a zsebedet a pénz? Így védekezz a túlköltekezés ellen!
2015 09 12. 12:00 Bank
Hazánkban is található egy olyan réteg, aminek tagjai az életszínvonaluk fenntartásához szükségesnél magasabb jövedelemmel rendelkeznek, de nagy problémát jelent számukra, hogy ne költsenek értelmetlenül, hanem hosszútávú megtakarításaikat építgessék. Valójában saját maguktól kell őket megóvni. A Rendszeres Megtakarítási Programokat éppen számukra találták ki. De mit is jelent ez az elnevezés pontosan és hogyan segít megakadályozni a túlköltekezést? Minden kiderül az alábbiakból.
43%-ot hozott – Melyik ez a befektetés?
2015 09 11. 12:40 Bank
Bár több nagy horderejű negatív gazdasági esemény - görög válság, kínai tőzsdei zuhanás - borzolta a megtakarítók idegeit az elmúlt hónapokban, számos olyan befektetési forma akadt, ami ezek ellenére is szép teljesítményeket tudott felmutatni. Ilyenek a befektetési alapok is, amelyek áltagos teljesítménye ugyan érthető módon csökkent, de így is ki lehetett fogni kétszámjegyű hozamokat az elmúlt egy év során. Hogy melyek voltak a legjobban teljesítő alapok, és melyik kategória ajánlott a jelenlegi helyzetben? Az alábbiakból minden kiderül.
Mihez kezdjek a pénzemmel 2014-ben? Itt a válasz!
2014 02 07. 16:45 Bank
Csökkennek a hozamok. Csapkod a forintárfolyam. Hol esnek, hol emelkednek a részvényárfolyamok. Ilyen ellentmondásos helyzetben mit tehet az a befektető, aki nem akarja elveszíteni nehezen megkeresett pénzét? Mutatjuk a megoldást!
Konkrétan mennyi a különbség egy jó és egy rossz befektetés között?
2014 02 06. 08:27 Bank
Sokkolóan nagy! Az élvonalban szereplő befektetési alapok csúcshozamáról (20-40% egy év alatt) igen szép terjedelemben olvashattunk. Mi most arra próbálunk meg rámutatni, hogy nincs mindenhol kolbászból a kerítés: hatalmas szerepe van annak, hogy jól tudjunk befektetési alapot választani magunknak. Ha nagyon mellényúlunk, akkor még a bankbetéti kamattól is elmaradhat a hozamunk. Először a különbségek, majd néhány gyakorlati tanács, hogyan válasszunk magunknak befektetést.
Milyen költségeket fizetsz, ha befektetési alapot veszel?
2014 01 09. 09:23 Bank
Árgus szemmel kutatjuk, hogyan tudunk a nagyon lecsökkent bankbetéti kamatoknál magasabb hozamot elérni. Előbb-utóbb mindenképpen egyik fő alternatívaként a befektetési alapok jelennek meg. A hozam teljesítményeket mindenki előszeretettel vizsgálja. "Mi lett volna, ha abba a 20%-os hozamot elérő alapba fektetek?" Amikor túljutunk a múltbeli hozam varázslatán, akkor következik egy súlyos kérdés: mennyibe kerül nekem az, hogy befektetési alapot vásároljak? Mennyire fontosak a költségek egyébként akkor, ha egy alap kiugró hozamot tud nyújtani tartósan?