Leállt a jegybank!
2014 08 26. 14:14 Bank
Változatlanul 2,1%-on hagyta a jegybanki alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank. Így megszakadt a két éve tartó alapkamat csökkentési sorozat. Nagy meglepetést nem okozott ezzel a jegybank, hiszen a legutóbbi kamatdöntő ülés után bejelentették, hogy elérték a kívánatos kamatszintet. De meddig maradhat ez így? Egyáltalán merre tovább? Mi lesz a pénzünkkel és mi történik a hitelünkkel?
Melyik befektetésre nem hat a kamatcsökkentés?
2014 06 24. 14:55 Bank
Az MNB ma ismét 0,1%ponttal, 2,3%-ra mérsékelte az alapkamatot. Meglepetés nincs, a szakemberek pontosan erre számítottak. Mi ennek a következménye? Kevesebb kamatot kapunk megtakarításainkért és olcsóbb lesz a hitel is. Hol állnak most a kritikus kamatszintek a lakosság számára fontos megtakarítási és hitel termékeknél? És mi várható? És igen, talán a legizgalmasabb kérdés: melyik befektetésre nem hat a kamatcsökkentés?
Nincs meglepetés, újabb kamatvágás! Vajon az utolsó a sorozatban?
2013 12 17. 14:00 Bank
Ebben az évben már biztosan nem csökken tovább az alapkamat, hiszen a Monetáris Tanács idén már nem fog többször ülésezni. Rövid időn belül a tanácstagok többsége újra a csökkentés mellett adta le a voksát, így holnaptól 3 százalék a jegybanki alapkamat.
Miért magasabb nálunk a lakáshitel törlesztőrészlete, mint Szlovákiában?
2013 11 28. 08:36 Bank
Ma Magyarországon átlagosan 76.000 Ft-os havi törlesztőrészlet mellett lehet hozzájutni egy 10 millió Ft-os, 20 éves futamidejű lakáshitelhez. Ez az összeg azonban több ezer forinttal is csökkenhet, ha kitart a jegybank alapkamat csökkentési hulláma! Megnéztük, hogy nemzetközi szinten most hol tartanak a jelzáloghitelek törlesztőrészletei és miért lehetnek ezek havonta akár 20 ezer forinttal kedvezőbbek az itthoniaknál.
Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Monetáris Tanács 3.2%-ra mérsékelte az irányadó kamatlábat. A jegybanki alapkamat augusztus óta hónapról hónapra 20 bázisponttal csökken. A kamatcsökkentést támogatta az októberi kiugróan alacsony inflációs adat, valamint a forint árfolyama sem gördített akadályt a kamatvágási ciklus folytatása elé. Mindez a lakáshitelek piacán azzal a következménnyel jár, hogy a kamattámogatott lakáshitelek körül egyre inkább elfogy a levegő, vezető helyüket a legjobb ajánlatok között a piaci kamatozású társaik veszik át. Ennek oka, hogy a támogatott hitelek kamata a támogatási időszak alatt nem csökkenhet 6% alá, szemben a piaci kamatozású hitelekkel, ahol nincs ilyen megkötés.