Így fizetsz Te a Quaestor botrányért: 2-3 hónapnyi hozam az államnak
2015 10 19. 15:51 Bank
Érdekes beszélgetést csíptünk el ma reggel a Millás Reggeli rádióműsorban. A téma a brókerbotrányok miatt megemelkedő költségek hatása (apró betűvel: áthárítása) az ügyfelekre. A tét 0,3%, ennyit kell ugyanis fizetnie a bankoknak és befektetési szolgáltatóknak az értékpapír számlán tartott ügyfélvagyon után a kártalanítási alapba, a BEVA-ba.
Így tudhatod teljes biztonságban értékpapírjaidat
2015 05 29. 10:41 Bank
A Quaestor, Buda-Cash és Hungária botrányai után joggal merülhet fel a kérdés, hogy mit is tegyünk akkor, ha megtakarításainkat értékpapírokban szeretnénk tartani, de semmi bizalmunk nincs már a pénzügyi szolgáltatók irányába. Akár lakossági, akár vállalati ügyfelek vagyunk, a probléma egy nagyon egyszerű lépéssel megoldható. Ennek hála egészen biztosak lehetünk abban, hogy értékpapírjainkban a legagyafúrtabb csaló sem tud majd kárt tenni. Mutatjuk is, mit kell tennünk!
Mutathatunk egy bizonyítottan botrányálló befektetést?
2015 04 10. 10:15 Bank
Az elmúlt hónapok brókerbotrányai után mindenki az "atombiztos" befektetést keresi. A megoldás az orrunk előtt hever: befektetési alapok. Mégis miért? Álljon itt a legdirektebb válasz elsőként: a Quaestor és a Buda-Cash csoporthoz tartozó befektetési alapok értéke (árfolyama) a botrány kitörése óta emelkedett. A befektetési alapok működése olyan biztonságos, hogy szinte teljes egészében kizárja a csalás lehetőségét. Mutatjuk a meglepő részleteket!
A brókerbotrányok császára, aki lekörözte Tarsoly Csabát
2015 04 08. 08:50 Bank
A közelmúltban írtunk róla, hogy a Wall Street Farkasa piti kis csaló volt a Buda-Cash és Quaestor botrányokban keletkezett károkhoz képest. Azért szerencsénkre (?) nem magyar brókercég áll a dobogó legfelső fokán… Egy olyan történetet mutatunk be, ahol megtörtént minden… megtörtént a lehetetlen és még egy kicsit több…
A magyarok véleménye a brókerbotrányról
2015 03 31. 09:12 Bank
Erősen megingott az általános pénzügyi bizalom, vonzóvá vált a külföldi pénzelhelyezés
A Bankmonitor.hu március 26. és március 29. között 1100 fő megkérdezésével felmérést végzett a magyar brókerbotrány hatásairól. A legfontosabb megállapítások közé tartozik, hogy a válaszadók 20%-a aggódik a bankjának, illetve brókercégének esetleges csődje miatt. A bizalomvesztés széleskörű: a kérdőívet kitöltők 42%-ának "erősen megingott a bizalma" mind a bankok, mind a brókercégek iránt. A lakosságnak azonban csak az erősen kis hányada cselekedett aktívan, a válaszadók mindössze 8%-a váltott pénzügyi szolgáltatót a botrány következményeként.
Ha a saját megtakarított pénz elhelyezéséről van szó, számottevően felértékelődött a külföldi bankok és a közvetlen külföldi pénzelhelyezés jelentősége a lakosság szemében.