A diszkontlánc új szolgáltatásának lényege, hogy amennyiben valaki háromezer forint felett vásárol a Penny Marketben, annak a pénztárnál történő fizetéskor további, legfeljebb 20 000 Ft készpénzfelvételre (cash back) is lehetősége van a betéti- vagy hitelkártyájával költségmentesen, vásárlási tranzakciónak minősítve. Valószínűleg a Felügyelet és a hitelintézetek is ferde szemmel nézik az újítást, amely nélkülözi a nyugaton bevált gyakorlat több elemét. A pénzügyi tranzakciós illeték és a hitelkártyás készpénzfelvételt terhelő díjak miatt a bankoknak különösen fontos lenne annak ismerete, hogy a kártyás tranzakció mögött vásárlás, vagy készpénzfelvétel áll. Nézzük milyen válaszlépések jöhetnek!
Cash volt, Cash nincs: a legnagyobb magyar brókerbotrány tanulságai
2015 03 02. 16:50 Bank
Rokon, barát, ismerős legelső kérdése, ha találkozunk, a Buda Cash botrányról szól. Egy nap alatt temetett maga alá több mint 10.000 ügyfelet az évekig elhúzódó csalássorozat. Mi sem tudjuk mi történt pontosan, ezt majd a rendőrségi és MNB vizsgálatok kiderítik. Vannak azonban olyan tanulságok, melyek nagyon pontosan levonhatók és figyelmeztető jelként ott kell, hogy maradjanak mindörökre emlékezetünkben.
Hogyan nullázzuk ki bankköltségeinket? Egy működő megoldás
2013 10 17. 08:45 Bank
Ugyan teljesen díjmentes bankszámlacsomag nincs, de ki mondta, hogy a bankköltségeket nem lehet 0 forintra faragni? Sőt, a megfelelő hitelkártya segítségével nem csak a költségektől szabadulhatunk meg, de ideális esetben még pénzt is kereshetünk vele. Bebizonyítjuk, hogy a hitelkártya nem feltétlenül az ördögtől származik!
127 milliárd forintot bukunk a készpénz miatt
2013 04 04. 08:49 Bank
Hazánkban a "cash is king" (a készpénz a király!) kifejezés különösen is igaz. A magyar lakosság kiemelkedően sok készpénzt tart szinte egész Európával szemben, ami közel 127 milliárd forintnyi éves szintű kamatveszteséget termel! A tranzakciós adó úgy tűnik erre az arányra csak rásegített, hiszen 2012 végén közel háromszor akkora mértékben nőtt a lakosság által készpénzben tartott vagyon, mint a korábbi három évben. Hogy ez miért is rossz? Ami készpénzben van, az biztosan nem kamatozik!