Milyen extra költségekre tegyünk félre hitelfelvételkor?
2013 12 21. 08:00 Bank
Lakáshitel felvételekor nem csak a bank által felszámított költségekkel kell kalkulálnunk! Az első és legfontosabb a számunkra megfelelő kölcsön kiválasztása, mind a törlesztőrészlet, mind az induló költség, vagy egyéb számunkra fontos szempont tekintetében. Azonban vannak kötelezően teljesítendő feltételek és plusz teendők, amelyekről nem szabad megfeledkeznünk! Nézzük, hogy a bankfiókon kívül hová kell még mennünk és kinek kell még fizetnünk!
Miért kell még a közjegyzőnek is fizetni hitelfelvételnél?
2013 12 10. 09:03 Bank
Lakáshitel-felvétel esetén közjegyzői okiratot is alá kell írnunk. Ez a hitelfelvétel egyik viszonylag sötét foltja. Általános vélekedés szerint ez mind pénz, mind időpazarlás. Pedig a közjegyzői okirat elvben mindkét fél (bank és saját magunk is) érdeke. Nélküle szerződésszegés esetén a bíróságra járkálhatnánk. Mi a közjegyzői okirat jelentősége és tartalma? Mire figyelj feltétlenül a közjegyzőnél?
60-100 ezer Ft-ot fogsz fizetni a közjegyzőnek lakáshiteledért
2013 08 14. 08:29 Bank
Hitel felvételekor nem csak az induló banki költségekre és földhivatali díjakra érdemes tartalékot képeznünk, hanem a megkerülhetetlen közjegyző díjazására is félre kell tennünk. Aki egyszer már felvett lakáshitelt, azoknak a többsége közjegyző szeretne lenni, hiszen egy átlagos hitel felvételekor ez a költség 60-100 ezer Ft-ot is elér (maximum 45-60 perces munkáért). A közjegyzői költségeket rendeleti úton szabályozzák, mégis tartalmazhat szubjektív elemeket is. Távolról - a Bankmonitor irodájából nézve - a közjegyzői tevékenységet, egyszerűen nincs könnyebb terep a hitelezés élénkítésére, mint a közjegyzői díjak csökkentése. És ezzel a legtöbb ügyvéd véleménye is egybevág.