AJÁNLÓ
 
17:13
2015. 09. 07.
Év végén jellemzően megnő a megtakarítási kedv is, már csak azért is, mert sok jó akcióra...
A bejegyzés folyatódik
 
17:13
2015. 09. 07.
A tőkevédett alapok mindig népszerűnek számítottak bizonyos befektetők között, hiszen a...
A bejegyzés folyatódik
 
17:13
2015. 09. 07.
A részvények világában akár még a 7000 százalékos hozam sem lehetetlen, ahogy arról a napokban...
A bejegyzés folyatódik
 
17:13
2015. 09. 07.
Olyan időszakot élünk, amikor a bankbetétek révén csak rendkívül alacsony kamatra tehetünk...
A bejegyzés folyatódik
 
17:13
2015. 09. 07.
Újra 300 közelébe került az euró-forint árfolyam, amit utoljára 2015 év elején láthattunk....
A bejegyzés folyatódik
Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

befektetési alap ConcordeA kínai pánik közepette rengetegen aggódtak a befektetéseikért, régen szerepelt ennyit a tőzsde a hétköznapi sajtó címlapjain. Vajon mit érdemes tenni ilyen helyzetben a megtakarításainkkal? Hogy érdemes befektetni? „A legmagasabb 10 éves hozamot elért alap” díjával jutalmazott Concorde 2000 alap egyik menedzserével, a Concorde Alapkezelő vezető portfóliókezelőjével és partnerével, Cser Tamással beszélgettünk. A szakértő az interjú végén az egyik legfontosabb befektetési tippet osztotta meg a közönséggel.

befektetési alap Concorde(Bankmonitor.hu): Mit gondol, milyen kifutása lesz a jelenlegi globális részvénypiaci eseményeknek?

(Cser Tamás): Egy nagyon intenzív esés volt az elmúlt hetekben a piacokon és mindenki azt találgatja, hogy ez egy ún. flash-crash – egy hirtelen begyorsuló nagy szétesés – volt, ami egy rövid távú esemény, vagy pedig egy hosszabb távú korrekciónak a kezdetén vagyunk. Én inkább a másodikra szavazok, mert azt gondolom, hogy az esés mögött fundamentális okok is meghúzódnak, a feltörekvő világ és Kína nagyobb ütemben lassul, mint ahogy azt korábban gondolták. Ennek egy jele a tőzsdeindexeket elkeseredetten felpumpálni igyekvő, aztán ebben kudarcot valló kínai kormány.

A kínai gazdasági helyzet tehát messze nem megnyugtató. Ennek egy másik megerősítő jele volt, hogy Kína elkezdte leértékelni a devizáját. Ez egy elég fontos jelzés, mert Kína évek óta arra törekszik, hogy a jüan egyre fontosabb szerepet töltsön be a világkereskedelemben, amely szempontból devizája stabilitása mérvadó. Az, hogy most ebből kénytelenek voltak engedni, jelzi, hogy komolyabb a probléma, mint ahogy korábban gondolták. Nem hiszem egyébként, hogy ezzel a pár százalékos devalválással elértük volna a leértékelés végét. Semmi értelme nem lenne annak, hogy éveken keresztül próbálják a devizájuk globális jelentőségét növelni, aztán nagy pofont adni ennek a folyamatnak egy csupán 3-4%-os leértékeléssel. Ez inkább egy komolyabb leértékelés kezdete. Fontos kontextusba helyezni a dolgokat. A jüan eddig a dollárhoz volt kötve, és a dollár az elmúlt egy évben nagyon sokat erősödött szinte minden devizához viszonyítva a világon. Az euróhoz képest például 30-40%-ot. Ez Kínát is magával húzta, gyakorlatilag ennyivel felértékelve a jüant és ennyivel megdrágítva, versenyképtelenebbé téve a kínai termelést. Ehhez képest ez a 3-4%-os leértékelés szerintem értelmezhetetlen és jelentéktelen.

(BM): Várhatóan hogyan fogja mindez érinteni a régiónkat?

(CsT): Kezdjük távolabbról! Nem csak kínai problémát látunk. Nagy gondot okoz ma világszerte – és ez a fejlődő piacok jelentős részét érinti –, hogy a 2008-2009-es válságot követően extrém laza monetáris politika alakult ki, és uralkodik azóta is. Kezdte ezt Amerika a folyamatos kamatcsökkentéssel, majd pénznyomtatással, ehhez csatlakozott Japán és Európa. Ez a borzasztóan alacsony kamatkörnyezet a világ befektetői számára nagy kihívást jelentett, és folyamatosan keresték, hogy hol lehet egy kicsit nagyobb hozamot realizálni. Ez a folyamat aztán nagyon népszerűvé tette a feltörekvő piaci eszközöket. Az ezeken a piacokon így kialakuló hitelbőség oda vezetett, hogy főleg a vállalati szektor nagyon eladósodott. Az alacsony amerikai kamatszint őrült hitelboomot okozott a feltörekvő világban 2010-13 környékén, és ezek az országok rohamtempóban adósodtak el külföldről felvett hitelekkel. Aztán a világgazdaság és Kína lassulása nagy hatással volt a nyersanyagárak összeomlására, a feltörekvő országok nagy része pedig nyersanyagtermelő. Így most itt vannak ezek az országok olyan vállalatokkal, amelyek bevétele és profitja zuhan, miközben az adósságuk jelentős része dollárban van, amihez képest még a devizájuk is gyengül, tehát megdrágult a finanszírozás. Ez nem csak Kína, hanem a feltörekvő piac nagy részének a problémája.

Közép-Európa helyzete különbözik ettől, teljesen más pályát futott be az elmúlt 7-8 évben. Itt a válság előtti időkre volt inkább jellemző, hogy felelőtlen hitelezés folyt fenntarthatatlan növekedési pályával és nagy fizetésimérleg-hiánnyal, vagyis többet költöttek, mint amennyit termeltek. A válság komoly pofon volt ennek a régiónak, amiből aztán éveken át próbált felállni. 5-6 szűk év köszöntött a térségre, ekkor próbálták a rossz hiteleket ledolgozni a vállalatok, leírni a bankok. Ekkor próbálta mindenki a nadrágszíját jobban összehúzni, kevesebbet fogyasztani, leépíteni az adósságából. Tehát pont az ellenkezője történt Európában, mint a feltörekvő piacok nagy részén. Ebből kiindulva, ma a közép-európai régió sokkal jobb helyzetben van, mint a fejlődő piacok nagy része. Ez egy nagyon nagy pozitívum. Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy Közép-Európának fontos, hogy mi van a világban, első lépésben fontos, hogy Nyugat-Európa, Németország hogyan működik. És Németországnak fontos, hogy a termékeit hogyan tudja eladni a fejlődő piacokon. Tehát érinthetetlenségről nem beszélhetünk Közép-Európa kapcsán, de arról igen, hogy kevésbé sérülékeny, így tompítottabb hatása lesz ennek a válságnak, mint mondjuk Dél-Amerikában vagy Kelet-Ázsiában.

(BM): Hogyan lehet egy hasonló helyzetet a lehető legkisebb veszteséggel átvészelni?

(CsT): Óvatosabban kell befektetni, mint máskor. Ez azt jelenti, hogy olyan vállalatokba fektetünk, amelyek nem rendelkeznek jelentős feltörekvő piaci kitettséggel, inkább függenek Közép-Európa vagy Nyugat-Európa belső folyamataitól. Másrészt kevesebb kockázatos eszközt kell ilyenkor tartani, mint akkor, amikor optimistább képpel rendelkezik az ember. Mi ezt csináltuk a Concorde 2000-ben is. Egyrészt kisebb a kockázati kitettség, mint átlagosan, és azt is Közép-Európára és Nyugat-Európára koncentráljuk.

(BM): Nagy kérdőjelet jelent a Fed várható kamatemelése is. A kínai gondok miatt viszont ez ismét eltolódhat. Mikorra várja a kamatemelés megkezdését, és véleménye szerint mikor lenne ennek a legmegfelelőbb időpontja? Miért pont akkor?

(CsT): Szerintem ez az időpont már elmúlt. Az utóbbi egy évben voltak olyan pillanatok, amikor jobbak voltak a világgazdasági kilátások és esetleg meg lehetett volna próbálkozni egy kamatemelési ciklussal. Most, hogy felerősödik a feltörekvő piaci válság, ki kell várnia a Fednek.

(BM): Ha a jelenlegi helyzetben bekövetkezne a sokak által várt (de egyre kevésbé valószínű) szeptemberi kamatemelés, azt hogyan éreznék meg a magyar megtakarítók?

(CsT): Valószínűleg lenne egy kisebb negatív hatása a piacokra, de biztos, hogy ha emelnek is, csak keveset. Emellett várhatóan kommunikálni is fogják, hogy távolról sem biztos, hogy ez egy folyamatos kamatemelési ciklus, így a várakozásokat is abba az irányba fogják terelni, hogy senki ne számítson folyamatos és komolyabb mértékű kamatemelésre. Egyszerűen nem tart ott a világgazdaság, hogy ezt elbírja. Összességében ezért nem számítok arra, hogy észrevehető hatása lenne a magyar eszközökre. Mérvadó hatása egy 1-2 év alatt jelentős kamatemelésnek lenne, de ennek nincs realitása.

(BM): Sokat lehet olvasni arról, hogy egyre kisebb a magyar államadósság finanszírozásában a külföld szerepe. Véleménye szerint ennek hosszabb távon lesz bármilyen fontosabb szerepe a magyar állampapírok piacán?

(CsT): Ennek fontos következménye, hogy kevésbé sérülékeny a magyar állampapírpiac, mint korábban volt. Érdemes visszaemlékezni, hogy 2008-2009-ben, Magyarország jelentős külföldi eladósodottsága, a külföldi finanszírozás magas aránya oda vezetett, hogy gyakorlatilag teljesen szét tudott esni a magyar kötvénypiac. Volt olyan időszak, amikor nem lehetett eladni kötvényt. Egy ilyen dolog ma sokkal kevésbé tud bekövetkezni.

(BM): A jelenlegi helyzetben miért jelent jó megoldást egy Concorde 2000-hez hasonló Közép-Európára koncentráló vegyes alap?

(CsT): A Concorde 2000 vegyes alapnak hosszú távon kiegyensúlyozott összetétele van, nagyjából egyharmad részben tartalmaz kockázatos eszközöket, kétharmad részben pedig alacsony kockázatúakat. Egy ilyen alap a jelenlegihez hasonló, rosszabb környezetben kevésbé szenved el veszteségeket. Másik oldalról nézve, egy olyan világban élünk, ahol kockázatvállalás nélkül semmilyen hozamot nem lehet elérni. Sajnos az a helyzet, hogy ez nem fog gyorsan megváltozni. Tehát választhatja a befektető azt a stratégiát, hogy bizonytalan időkben készpénzben ül és kivárja, hogy majd jobb hozamokat érhessen el kötvényekkel is, de ehhez szerintem nagyon sokat kell várni. Meg kell próbálni ésszerűen kockázatot vállalni. Vannak olyan kockázatos eszközök, amelyek jelenlegi értékeltsége közel reálisnak mondható hosszabb távon. Ameddig találhatunk ilyen eszközöket, addig szerintem valamekkora részben kockázatot kell vállalni a hozamok érdekében. Márpedig ma még találunk ilyeneket, ráadásul abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ezek az eszközök itt vannak a környezetünkben, Nyugat- és Közép-Európában. Pontosan azért, mert ez a régió az elmúlt öt évben sokat szenvedett gazdaságilag, így sokat szenvedtek a tőzsdei befektetések és a vállalatok is. Egy olyan világban, ahol kockázatvállalás nélkül semmilyen hozamot nem lehet elérni, kockázatot kell vállalni valamilyen mértékben. Ezt teszi ez az alap is. Ennek következtében, ha fölerősödnek a félelmek – mondjuk a fejlődő piacoktól –, akkor természetesen kisebb veszteségeket elszenvedhet az alap, de hosszú távon jó hozam-kockázat párosításra törekszünk.

(BM): Milyen befektetőknek ajánlják a Concorde 2000 alapot?

(CsT): Az alapnak körülbelül egyharmada van kockázatos eszközökben és kétharmada alacsony kockázatúakban. Ezért alapvetően olyan befektetőknek ajánljuk, akik egyrészt nem szeretnének nagyon aktívak lenni, szeretnék befektetéseiket olyan eszközben tartani, amelynek vonzó a hozam–kockázat párosítása és nem kell rendszeresen hozzányúlni. Másrészt pedig azoknak, akik nem szeretnének nagyon nagy kockázatot vállalni, de a kockázatmentes hozammal sem elégszenek meg.

Ezt az alapot minimum három éves időtávon érdemes tartani. Egy éves időtávban gondolkodóknak nem ajánlom. Ilyen horizonton, ha a jelenlegi válság jelentősen felerősödik, még ezzel az óvatosabb eszköz-összetétellel is lehet vesztesége az alapnak.
Ide kapcsolódik, hogy amikor 15 éves volt a Concorde 2000, elvégeztünk egy kutatást. A befektetési alapok teljesítményét két oldalról lehet értékelni, de általában a piacon azt nézik, hogy hogyan teljesít az alap egy jegyre jutó nettó eszközértéke. Ez azonban kicsit csalóka, mert annak a befektetőnek a teljesítményét mutatja, aki abban az időszakban végig benne volt az alapban. Ez a befektetők csekély része. Nagyobb része ki-beugrál, leginkább azáltal vezérelve, hogy a közelmúltban jó, vagy rossz volt a hozam. Ha a közelmúltban jó volt, akkor bemennek, ha rossz, akkor ki. Ennek pedig az a következménye, hogy az ügyfelek jellemzően jóval rosszabb hozamot realizálnak ténylegesen, mint ami az alap hozama volt ugyanezen időszak alatt.

Ezt számszerűen ki lehet mutatni, ha másik megközelítést követünk, és nem az alap idősúlyozott hozamát nézzük, hanem az ún. tőkesúlyozott hozamot. Ez nem csak az alap teljesítményét nézi, hanem figyelembe veszi azt is, hogy egyes időszakokban sok vagy kevés befektető volt az alapban. Számtalan ilyen kutatás volt a világban, de a mi alapunk esetén is visszaigazolódott az a jellemző eredmény, hogy az alapnak sokkal jobb az idősúlyozott hozama, mint a tőkesúlyozott. Számszerűen azt jelenti, hogy 15 év alatt, az alap indulásától 12% körüli éves hozamot ért el, miközben a befektetők átlagosan fele akkorát, vagyis kb. 6%-ot realizáltak. Tulajdonképpen ennyivel lerontották a hozamukat amiatt, hogy rosszkor voltak benne: pont a nagy tőkepiaci emelkedések vége felé szálltak be, majd az esésekkor szálltak ki. A befektetők tehát nagyon le tudják rontani a saját hozamukat ezzel a rossz aktivitással. Sokkal jobban járnak, ha egy ilyen viszonylag óvatosabb, kiegyensúlyozottabb terméket folyamatosan tartanak, mintha megpróbálják kitalálni, hogy mikor kell ki- meg beugrálni.

(BM): 2012-ben a legjobb 10 éves hozamért járó díjat kapta az alap. Minek köszönhető az akkori és az azóta is töretlenül kiemelkedő teljesítmény?

(CsT): Ez a befektetési filozófiánknak köszönhető. Az alap hosszú távú teljesítményre kapta ezt a díjat, ami azért nagyon fontos, mert a befektetések teljesítményértékelésénél mindig szét kell választani a véletlen, illetve a képesség/tehetség faktorát. 1-2 éves intervallumban még nagy a véletlen faktor szerepe, 10 éves időtávon már nem annyira. Tehát 10 éves teljesítménynél már nem véletlenről beszélünk, hanem valószínűleg arról, hogy az a szemlélet, amivel az alapokat kezelik, jó vagy átlag fölötti. Nálunk ez a szemlélet arról szól, hogy megpróbáljuk nagyon jól megismerni azokat a vállalatokat, amelyekbe fektetünk és megérteni, hogy ezek profitabilitása mitől függ. Emellett megpróbáljuk megtalálni azokat a vállalatokat, amelyekkel kapcsolatban túl pesszimisták a várakozások. A tapasztalatunk azt mutatja, hogy ezzel a szemlélettel hosszú távú átlag fölötti teljesítményt lehet elérni és az alap múltja is ezt igazolja vissza.

Más befektetési lehetőségek is érdekelnek? Használd alábbi keresőnket!

Maradt benned kérdés? Véleményed van? Szívesen látjuk! Szólj hozzá írásunkhoz lentebb! Mindenkinek válaszolunk.

Rólunk

Bankmonitor

Egy blog bankról, kamatokról, pénzügyek-
ről, mindenről, ami érdekes és pénztárcába
hasít. Olvass minket pénzügyeid egészségé-
ért és szólj hozzá!

Kövess minket

Facebook

Címkefelhő

lakáshitel (354),befektetési alap (297),bank (199),állampapír (180),bankszámla (173),befektetés (111),bankbetét (107),devizahitel (87),lakástakarék (82),vállalati hitel (79),NHP (73),nyugdíj (72),hozam (69),bankszámla kalkulátor (67),megtakarítás (64),betét (63),személyi kölcsön (62),hitelkártya (60),lakashitel (59),forintosítás (54),kamat (52),állami támogatás (51),vállalati számla (48),bankkártya (47),hitelkiváltás (46),számla (44),hitel (44),Növekedési Hitel (41),önkéntes nyugdíjpénztár (39),elszámolás (38),lakástakarék pénztár (37),infláció (35),bankszamla (35),devizahiteles visszatérítés (33),CSOK (32),vállalkozói hitel (30),visszatérítés (30),alapkamat (29),lekötött betét (24),ingatlanpiac (23),törlesztőrészlet (22),személyi hitel (21),ingatlan (21),Personal Finance (20),csok (19),TBSZ (19),lakáshitelek (18),kamatperiódus (18),kockázat (17),elszámoló levél (17),MNB (17),támogatott hitel (16),kkv (16),számlacsomag (16),adó (16),abszolút hozamú alap (15),bankmonitor (15),Alapblog (15),készpénz (15),NYESZ (15),NHP+ (14),vállalkozói számla (14),költségek (14),PMÁK (14),OFSZ (14),deviza (14),szocpol (14),jövedelem (14),Növekedési Hitel Program (14),kamatok (14),vallalati hitel (13),BMÁK (13),fix törlesztőrészlet (13),lakásvásárlás (13),spórolás (13),tranzakciós adó (13),ÖNYP (13),ingatlanbefektetés (12),bankok (12),autóhitel (12),lakastakarek (12),pályázat (12),lakásbiztosítás (12),árfolyamgát (12),családok otthonteremtési kedvezménye (12),lakáshitel kalkulátor (12),Ti kérdeztétek (12),akció (12),babakötvény (11),OTP (11),pénzvisszatérítés (11),Rendszeres Megtakarítási Program (11),hitelkalkulátor (11),díjak (11),ATM (11),bankváltás (11),Allianz (11),árfolyam (10),Bónusz Magyar Államkötvény (10),céges számla (10),tranzakciós illeték (10),LTP (10),biztonság (10),készpénzfelvétel (10),költség (10),Prémium Magyar Államkötvény (10),reálkamat (10),BNP Paribas (9),interjú (9),bankmonitor.hu (9),növekedési hitel (9),vállalat (8),öngondoskodás (8),nyugdíjpénztár (8),kkv hitel (8),előtörlesztés (8),államkötvény (8),Simple (8),kamattámogatás (8),Fizetési Pont (8),kötvényalap (8),Quaestor (8),hitelbírálat (8),devizahitel visszatérítés (8),kötvény (8),brexit (8),befektetési alapok (8),munkáltatói támogatás (7),árfolyamrés (7),faktoring (7),nhp2 (7),diákszámla (7),arany (7),jegybank (7),mobilbank (7),felmérés (7),forint (7),okostelefon (7),beruházási hitel (7),külföldi jövedelem (7),szabadfelhasználású hitel (7),megtakarítási számla (7),nyugdíjelőtakarékosság (7),biztosítás (7),videó (6),önerő (6),hitelkamat (6),vállalkozás (6),jelzáloghitelek (6),Tudatos befektetés (6),ingyenes készpénzfelvétel (6),Növekedési hitel (6),pénzpiaci alap (6),kedvezményes hitel (6),thm (6),euró (6),csok igénylése (6),cafeteria (6),jövedelemvizsgálat (6),netbank (6),részvény (6),személyes tanácsadás (6),készpénzfelvételi díj (6),mnb (6),kamatadó (6),kamatkedvezmény (6),kamatemelkedés (6),számlázz (5),nyugdíjrendszer (5),személyi kölcsön kalkulátor (5),NFC (5),vagyonkezelés (5),ltp (5),GYIK (5),internetbank (5),Széchenyi Hitel (5),fix kamat (5),alapkamat csökkentés (5),jelzáloghitel (5),nyaralás (5),devizautalás (5),kamatkockázat (5),T-Systems (5),nhp (5),ingatlanárak (5),számlavezetés (5),hitelfelvétel (5),tudatoshitel (5),Bónusz államkötvény (5),fix kamatozás (5),ingatlan befektetés (5),unit linked (5),építési hitel (5),diákhitel (5),adózás (5),hitelkalkulator (5),EXIM (5),lakástakarék-pénztár (5),folyószámla (5),brókerbotrány (5),promóció (5),adósságrendezés (5),folyószámlahitel (5),kamatozó kincstárjegy (5),reszveny (5),Concorde (5),tartós befektetési számla (5),illeték (4),szemelyi kolcson (4),digitális bank (4),EHO (4),BNP (4),gyermek (4),törlesztés (4),THM (4),fair bank (4),otthonteremtési hitel (4),reálhozam (4),futamidő (4),változó kamatozás (4),Prémium államkötvény (4),nyugdijbiztositas (4),vegyes alap (4),lakásár (4),végtörlesztés (4),svájci frank (4),lakáspiac (4),faktorálás (4),adokedvezmeny (4),lakástakarékpénztár (4),kedvezmények (4),privát bank (4),BUBOR (4),OBA (4),érintés nélküli fizetés (4),adóstárs (4),Fix kamatozás (4),csekk (4),szakértői cikk (4),készpénzfelvét (4),lakás (4),betéti kamatok (4),kutatás (4),számlacsomag választó kalkulátor (4),bankszámla költség (4),unit-linked biztositas (4),utalás (4),csökkenés (4),internetes vásárlás (4),paypass (4),tanács (4),változás (4),számlanyitás (4),tőkevédett alap (3),ingatlanalap (3),lakás-takarékpénztár (3),EBKM (3),mobiltelefon (3),OECD (3),nyeremény (3),értékpapír (3),Kúria (3),prémium (3),felminősítés (3),arfolyam (3),vagyon (3),felújítás (3),bankbetétek (3),jelzaloghitel (3),otthonteremtési támogatás (3),törlesztőrészlet változás (3),jegybanki alapkamat (3),pénzügyi döntés (3),fiatalok (3),mobilfizetés (3),diákmunka (3),félszocpol (3),Paywave (3),Önerő (3),megtakarítások (3),kockázati tőke (3),lakasvasarlas (3),vállalati számlavezetés (3),bankválasztás (3),elektronikus számlázás (3),bankköltség optimalizálás (3),utalás külföldre (3),online banking (3),Görögország (3),valuta (3),devizaszámla (3),előtörlesztési díj (3),NOK (3),alapkezelő (3),akciós személyi kölcsön (3),befektetés költségei (3),áthidaló kölcsön (3),vevő finanszírozás (3),nyugdí (3),faktor (3),kártyás fizetés (3),fedezet (3),BEVA (3),előbírálat (3),SEPA-átutalás (3),sárgacsekk (3),szamlacsomag (3),kedvezmény (3),forgóeszköz hitel (3),részvény alap (3),lakásfelújítás (3),nemzetközi összehasonlítás (3),tájékoztató (3),unit-linked (3),támogatás (3),Vodafone (3),bankkártyás fizetés (3),lakáshitel törlesztési támogatás (3),defláció (3),Lakáshitel (3),díj (3),KKV (3),posta (3),vásárlás (3),devizakereskedelem (3),tanácsadás (3),premium banking (3),közjegyző (3),pénzügy (3),csalás (3),vodafone (2),önyp (2),munkáltatói kölcsön (2),árfolyamkockázat (2),otp (2),hirdetmény (2),CSOK igénylés (2),ebkm (2),ingatlan bérbeadás (2),magánnyugdíj pénztár (2),internetbank költségek (2),tőkevédelem (2),költségmegtakarítás (2),csok összege (2),internet (2),ingatlanfedezet (2),pénzügyi kultúra (2),ingatlan alapok (2),illetékkedvezmény (2),adathalászat (2),folyoszamlahitel (2),forintgyengules (2),devizahiteles elszámolás (2),Bankok (2),árfolyamrögzítés (2),visszatérés (2),diák (2),PayPass (2),emelés (2),gyorskölcsön (2),lakosság (2),vélemény (2),számlaválasztás (2),lakásbérlés (2),egyszerűsített bankváltás (2),banszámla (2),bérlés (2),Citibank (2),hitelgarancia (2),kkv-számlacsomag (2),lizing (2),kedvezményes árfolyamú végtörlesztés (2),PSZÁF (2),középárfolyam (2),AXA Bank (2),Bank (2),bróker (2),bankszámla ausztria (2),kamatemelés (2),lakástakarék (2),kamatvaltozas (2),telephely vásárlás (2),közüzemi számla (2),online bankolás (2),részvényalap (2),Ptk. (2),pénzügyi terv (2),betétek (2),pénzügyi tervezés (2),Pályázat (2),aktív vagyonkezelés (2),start számla (2),benzinár (2),kedvezményes (2),portfolió (2),olcsó hitel (2),lakáskölcsön (2),ingyenes (2),rendszeres megtakarítás (2),privát bankolás (2),prémium banki kiszolgálás (2),bírság (2),értékpapírszámla (2),KHR (2),időtáv (2),bővítésre (2),számlacsomagok (2),bankszámlák (2),SMSZ (2),pénzügyek (2),paypal (2),e-book (2),hitelképesség (2),befektetéshez kötött életbiztosítás (2),vegyes alapok (2),OTP Alapkezelo (2),magáncsőd (2),OTP Bank (2),eladósodottság (2),legjobb lakáshitel (2),szerződésmódosítás (2),olcsó bankszámla (2),föld (2),dollár (2),biztonságos hitel (2),diverzifikáció (2),devizahitel per (2),jelzalog (2),kárrendezés (2),forex (2),lakástámogatás (2),POS (2),ingatlan árak (2),Növekedési Hitelprogram (2),számlázás (2),online számla (2),vétel (2),vállalkozói jövedelem (2),EVA (2),lakáscsere (2),házasság (2),bankszámlakalkulátor (2),befalap (2),Stabilitási Megtakarítási Számla (2),ksh (2),Megtakarítási Irányelv (2),BIC (2),devizaváltás (2),MagNet (2),Supra (2),külföldi utalás (2),banktitok (2),rezsicsökkentés (2),szabad felhasználású jelzáloghitel (2),MagNetFaktor (2),pénz (2),nemzetközi kamatok (2),sárga csekk (2),fix törlesztő (2),bankkártyás vásárlás (2),Szalma Csaba (2),készpénzfelvétel külföldön (2),jelzálog (2),bankszabalyozas (2),mobil alkalmazás (2),adósmentés (2),stabilitási megtakarítási számla (2),díjmentes készpénzfelvétel (2),alapszámla (2),0%-os hitel (2),IBAN (2),bankolás (2),kamatado (2),Start-számla (2),lakossági számla (2),munkáltatói hitel (2),jövő (2),Lakástakarék (2),TBSZ számla (2),deviza befektetés (2),államilag támogatott hitel (2),ADLAK (2),korszerűsítés (2),kártyahasználat (2),bankhasználati szokások (2),Fidelity (2),export (2),fundamenta (2),0%-os EU hitel (2),kártyaterminál (2),lakossági vagyon (2),EHP (2),forinthitel (2),támogatott hitelek (2),adómentes támogatás (2),kártyás vásárlás (2),befektetési alapkezelő (2),fix törlesztés (2),kombinált hitel (2),cash back (2),kedvezményes árfolyamú (2),hitelkeret (2),pos (2),céges hitel (2),inaktív bankszámla (2),lakáscélú hiteltörlesztési támogatás (2),lakástakarék szerződés (2),adókedvezmény (2),azonnali kedvezmény (2),vállalkozói számlavezetés (2),fizetés (2),meghatalmazott (2),KSH (2),Zsiday Viktor (2),BAR lista (2),lakéstakarék (1),forintosíáts (1),kartalanitas (1),autofinanszirozas (1),tranzakcios dij (1),devizakockázat (1),diploma (1),külföldi (1),számlainformáció (1),kötvénybuborék (1),deivzahiteles visszatérítés (1),rubel (1),kötvénypiac (1),online bankinkg (1),referencia kamat (1),cash (1),szemelyi kölcsön (1),per (1),eszközbeszerzés (1),Vállalati hitel (1),vállalti hitel (1),cash is king (1),induló költség (1),forint lekötött betét (1),magya foci (1),erste bank (1),magyar (1),euro lekötött betét (1),legjobb alapok (1),kapacitás-bővítés (1),felmondás (1),kártalanítás (1),Üzletélénkítő kölcsön (1),Eurostat (1),prémium kiszolgálás (1),deviazhitel (1),UniCredit (1),zárolás (1),bankkártya biztosítás (1),lakóingatlan (1),külföld (1),levelező bank (1),EHO-mentes (1),reakció idő (1),lakáshtitel (1),vállalati kötvény (1),Üzletélénkítő hitel (1),tényleges tulajdonos (1),külföldi vásárlás (1),kamatszint (1),munkavállalói juttatás csomag (1),dolgozói számlacsomag (1),ingatlanhitel (1),kockázati teszt (1),egyenlítő hitel (1),pénzügyi innováció (1),összehasonlítás (1),hitelbiztosíték (1),magas jövedelem (1),kamatfelár (1),dolgozói program (1),referenciakamat (1),elszamolas (1),frank (1),jelzálog törlés (1),OTP Supra (1),hitelkártya akció (1),államilag támogatott lakáshitel (1),Dél-Dunántúli Takarék Bank (1),ÉRB (1),banki szolgáltatások (1),nők (1),Buda-Cash (1),pénzforgalmi számla (1),60.000 Ft (1),piaci hitel (1),KATA (1),DRB Bank (1),deviza számla (1),deviza átutalás (1),SEPA (1),háztartási vagyon (1),partner kedvezmény (1),kényelmi szolgáltatás (1),csőd (1),brókercég (1),ingatlan finanszírozás (1),kamattámogatott hitel (1),adós (1),pénzromlás (1),K+F (1),2014 (1),nonprofit (1),deviza lekötés (1),forint gyengülés (1),Kama Sutra (1),visszaterites (1),allampapir (1),családi csőd (1),fizetési késedelem (1),betét (1),vállalati betét (1),kezes (1),adóoptimalizálás (1),lakásárak (1),alapkamat (1),választás (1),Madoff (1),Overnight (1),nagyvállalat (1),fedezeti ügylet (1),Tartós befektetési számla (1),bank vagy bróker (1),treasury (1),befektetési kockázat (1),kis- és középvállalkozások (1),autohitel (1),áthárítás (1),hölgyek (1),lakás ára (1),CHF (1),svájci vagyonkezelés (1),devizás befektetési alap (1),lakáskassza (1),arany árfolyam (1),Nemzeti Bank (1),betéti kártya (1),lakásmegoldások (1),EUR (1),eur/huf (1),magánnyugdíjpénztár (1),vevő biztosítás (1),készpénzes jövedelem (1),Apple (1),vállalati htiel (1),vevőkövetelés (1),vállati hitel (1),reszvenyalap (1),ingyenes bankszámla (1),havi megtakarítás (1),utólagos CSOK (1),hitelállomány (1),lekötés (1),váltás (1),befektetési jegy (1),osztatlan közös lakás (1),0%-os vállalkozói hitel (1),visszatérítendő támogatás (1),Lakásvásárlás (1),lakáseladás (1),RMP (1),áremelkedés (1),engedményezés (1),Concorde Alapkezelő (1),ÖNYP (1),pmák (1),transzfer (1),telekvásárlás (1),oep (1),telephely (1),telephelyvásárlás (1),családi otthonteremtési kedvezmény (1),zártkert (1),nyaraló (1),lakásfelújítási hitel (1),korszerűsítési hitel (1),terhelt ingatlan (1),baba (1),bankkartyacsalas (1),bakszámla (1),külterület (1),Uber (1),céldátum alap (1),azonnali áthidaló kölcsön (1),tanácsadó (1),mkb (1),tőkebevonás (1),0%-os hitel (1),EBRD (1),tandij (1),lakhatás (1),Bankkártya visszaélés (1),gyámhivatal (1),Push (1),alkalmazás üzenet (1),fedezetcsere (1),kiskorú (1),felsőoktatás (1),albérlet (1),Aegon Alapkezelő (1),középréteg (1),elnökválasztás (1),minimálbér emelés (1),adócsökkentés (1),tudatos keresés (1),telephely finanszírozás (1),vevő számla finanszírozás (1),válás (1),Kedvezményes hitel (1),telephely bővítés (1),SMS (1),kivandorlas (1),áruhitel (1),munkabér (1),0% THM (1),olimpia (1),családtag (1),vállalkozó jövedelem (1),díjnet (1),ingyenes számlanyitás (1),Citadella Alap (1),hitelszerződés (1),építési telek illeték (1),közeli hozzátartozó (1),jarulek (1),rejtett költségek (1),eredmény (1),profit (1),járulékcsökkentés (1),elektronikus csatorna (1),lakossági hitel (1),kedvezményezett (1),lakástakarék öröklése (1),ertekpapirszamla (1),digitalis penz (1),euró hitel (1),deviza hitel (1),ingatlan fedezet (1),otp személyi kölcsön (1),árupiac (1),USA (1),eladas (1),előzetes hitelbírálat (1),arany befektetés (1),hitel kalkulátor (1),hitelösszeg (1),befektetési ajánlás (1),befektetési tippek (1),üzletélénkítő (1),ingatlanár (1),personal finance (1),bankszámlaváltás (1),társasházi lakástakarék (1),adasveteli szerzodes (1),csok önerő (1),banszámla kalkulátor (1),lakástakarék akció (1),magyar nyugdíjrendszer jövője (1),Szechenyi Terv (1),külföldi állampolgár (1),számlanyitás előtt (1),jövedelemigazolás (1),jelzáloglevél (1),személyes (1),Duna House (1),nyelv (1),lízing (1),napközbeni átutalás (1),sajtóközlemény (1),alkupozíció (1),Családok Otthonteremtési Kedvezménye (1),hitel bar listásoknak (1),bankkártyás csalás (1),e-kivonat (1),lakáselőtakarékosság (1),GINOP (1),hiteligénylés (1),vállalkozói bankszámal (1),letiltás (1),végrehajtás (1),tervezés (1),növekedési hitelprogram (1),passzív vagyonkezelés (1),indexkövető alap (1),nagy összegű lakáshitel (1),csökken (1),pénzügyi célok (1),előleg (1),nyugdijkorhatár (1),cégvásárlás (1),Diákhitel (1),eszközosztályok (1),új lakás (1),akvizíciós hitel (1),forgóeszközhitel (1),Citadella alap (1),szja (1),tarsadalombiztositas (1),önsegélyező pénztár (1),rögzített kamat (1),nok (1),Beva (1),nyesz (1),apostille (1),lakásárindex (1),csok élettársaknak (1),csok házasoknak (1),refinanszirozás (1),nyugdíj előtakarékosság (1),Családi Otthonteremtési Kedvezmény (1),cso (1),2015 (1),hozamok (1),régiók (1),családok otthonteremtési kedvezményes (1),OTP Optima (1),céges bankköltségek (1),érdekesség (1),szamlazas (1),nyugdij (1),foglaló (1),adéásvételi (1),befektetési célú lakás (1),kiadás (1),bar lista (1),Pénzügyek (1),elektronikus szamlazas (1),Széchenyi Kártya Program (1),nemzetközi (1),kamatváltozás (1),szamlazz (1),pótfedezet (1),online számlázás (1),induló cég (1),kezdő vállalkozás (1),okos döntés (1),díjtételek (1),befektetések (1),banki szokások (1),vállakozói hitel (1),korszerű fizetés (1),MasterCard (1),euró forint árfolyam (1),tájékoztatási kötelezettség (1),jogszabály (1),sikerdij (1),eladási jutalék (1),vételi jutalék (1),laksávásárlás (1),forint árfolyam (1),vallalat (1),EgySzámla (1),Erste Bank (1),befektetési arany (1),befektetési szolgáltató (1),értékmegőrzés (1),panelprogram (1),panel (1), bankváltás (1),bankcsőd pénzügyi válság (1),tanulság (1),távfűtés (1),Megtakarítás (1),számlaoptimalizálás (1),alap (1),tőke (1),kamatvagas (1),KHR rossz adós BAR-lista (1),BAR-lista (1),kkv-hitelezés pénz forrás bank (1),vállakozás (1),bankkárty (1),Mobilkártya (1),payWave (1),külföldi bankszámla (1),tvelőfizetés (1),bankkártya külföldön (1),AVON (1),UPC (1),feltételek (1),ügyintézés (1),Ferrari (1),befektetési alap költsége (1),karácsonyfa (1),ingatlanlizing (1),2013 (1),kkv-hitel (1),phising (1),Lakasvasar (1),deviza árfolyam (1),forint betét (1),konvertálás (1),Bitcoin (1),befektetési lehetőségek (1),euro betét (1),Készpénz-felvétel (1),mobil tarifacsomagok (1),megtagadas (1),tetőtér (1),tetőtér beépítés (1),Lakáshitelek-2014 (1),ÁFA (1), külföldi jövedelem (1),Pioneer Alapkezelo (1),kamatlab (1),UniCredit Bank (1),pemák (1),nyugdíjas számla (1),mobil fizetés (1),megtakrítás (1),internetkártya (1),lakastamogatas (1),mobil tárca (1),mobil árak (1),mobil (1),Szent Korona (1),mobil applikáció (1),tulajdoni lap (1),sport (1),OKÉ (1),cégfelvásárlás (1),széf (1),bóvli (1),LED (1),villany (1),előtakarékosság (1),fizetésletiltás (1),inkasszo (1),fizetési mód (1),Európai Bíróság (1),Kásler-ügy (1),Bodnár Zoltán (1),supra (1),megtakarítási betét (1),sms (1),chat (1),hotel (1),devizahitelesek (1),befejezés (1),diakhitel (1),gépkocsinyeremény-betét (1),életbiztosítás (1),autó (1),tartós befektetési szerződés (1),keszpenzfelvetel (1),bizotsító (1),családi pénzügyek (1),online átutalás (1),kedvezményes tranzakciók (1),valutaárfolyam (1),gyerek (1),Nobel-díj (1),tartós befektetés (1),Yale Egyetem (1),ügynök (1),utalás költség (1),kockázati életbiztosítás (1),valutaváltás (1),faelgázosító (1),tulajdonos (1),usa (1),államcsőd (1),adósságplafon (1),napi bankolás (1),stop loss (1),stop megbízás (1),takarékbélyeg (1),takarékoskodás (1),bankok megítélése (1),Dialóg Befektetési Alapkezelő Zrt. (1),FX (1),mentes (1),kiegészítő szolgáltatás (1),piaci (1),biztosító (1),utasbiztosítás (1),kártyához kapcsolódó biztosítás (1),elemzés (1),család (1),monetáris tanács (1),újdonság (1),online (1),házhozszállítás (1),szórás (1),jelszó (1),könyv (1),idézés (1),token (1),mobiltoken (1),optimalizalas (1),startszámla (1),karácsony (1),adó visszaigénylés (1),ajándék (1),külföldi utazás (1),egészségpénztár (1),vagyonkezelő (1),atm (1),piaci kamatozású hitel (1),betétfedezetes folyószámlahitel (1),kocka (1),beszedési megbízás (1),unortodox (1),330 (1),árfolyamváltozás (1),deviza hitel (1),kölcsön (1),állásfoglalás (1),díjemelés (1),pénzügyi történet (1),iPad mini (1),ház (1),nyilatkozat (1),150 ezer forint (1),ajánlat (1),felszámolás (1),fűtés (1),MKB (1),külföldi munkavállalás (1),feldarabolás (1),jó bank (1),rossz bank (1),hitelfedezeti biztosítás (1),törlesztésvédelem (1),gyűjtőszámlahitel (1),pénzügyi rezsicsökkentés (1),piaci körkép (1),meg (1),bankkárya (1),netshopping (1),atveres (1),teszt (1),befektetési egységekhez kötött életbiztosítás (1),devizabetét (1),pontgyűjtés (1),utazás (1),webshop (1),csoportos beszedési megbízás (1),mobilbankolás (1),baleset (1),euróbetét (1),alapok alapja (1),MKB Bank (1),POI (1),O.F.SZ. Zrt. (1),váltas (1),olcsó (1),millió (1),Európa (1),Nyugat-Európa (1),törvényjavaslat (1),megoszlás (1),hitel öröklése (1),lakshitel (1),hiteles fordítás (1),jövedelem arányos törlesztés (1),csekk befizetés (1),PTI (1),LTV mutató (1),nyereményjáték (1),FHB Bank (1),Rubicon (1),strukturált kötvény (1),SN (1),vállalati folyószámlahitel (1),nyugdíjas (1),shopping (1),Kelet-Európa (1),design (1),fesztivál (1),önerő nélkül (1),adósminősítés (1),egészségügyi hozzájárulás (1),kúria (1),ranghely (1),olcsó panel (1),zsebpénz (1),teljesítmény (1),tippek (1),állam (1),felelősség (1),eurhuf elemzés (1),dijtetel (1),prémium számla (1),számlacsomagváltás (1),eurhuf (1),kérdések és válaszok (1),nyugdíj megtakarítás (1),Mastercard (1),tartós betéti számla (1),hiteltörlesztés (1),Citadella (1),Concorde Hold (1),DH Barométer (1),Deloitte-Scale BankIndex (1),segítség (1),kivonulás (1),FICO (1), betét (1),SMS tájékoztató (1),deviza lekötött betét (1),olvasói kérdés (1),kalkulátor (1),Transferwise (1),kamatelőny (1),milliárdosok (1),extrák (1),áremelés (1),befektetési javaslat (1),varatlan kiadas (1),csökkentés (1),új adó (1),phishing (1),tanácsok (1),idézet (1),csekkbefizetés (1),MagNet Bank (1),adómentes lakáshitel törlesztési támogatás (1),árúhitel (1),Exportélénkítési Hitelprogram (1),megtakaritasi forma (1),javulás (1),Supra Euró (1),Származtatott Befektetési Alap (1),vállkozás (1),tisztességtelen (1),kisbolt (1),prémium szolgáltatás (1),meleg időjárás (1),esés (1),kamatemelési moratórium (1),inflacios cel (1),hozamfizető alap (1),nyeremények (1),feltörekvő piacok (1),Mark Mobius (1),Széchenyi Kártya (1),banki rangsor (1),EGT (1),meleg (1),klíma (1),Aranykönyv (1),PTI (1),Féléves Kincstárjegy (1),ptk (1),likviditas (1),bankközi jutalék (1),interchange díj (1),EU (1),követelés (1),vevő (1),atutalas (1),metró (1),infografika (1),Bankbetét (1),robot (1),vállalati számlacsomagok (1),likvid (1),lakáshitel (1),személyes pénzügyek (1),osztrák hitel (1),zenehallgatás (1),benzin (1),versenyhivatal (1),kereskedési rendszer (1),bővítés (1),érme (1),Éremkibocsátó (1),smart bank (1),öröklés (1),arany kártya (1),gold kártya (1),platina kártya (1),mezőgazdaság (1),hitelezés (1),pénzügyi terefere (1),BAMOSZ (1),alkalmazás (1),applikáció (1),mobilra optimalizált netbank (1),bankszámlakivonat (1),elelmiszeripar (1),őstermelő (1),induló költségek (1),meghatalmazás (1),rendelkezés (1),rendelkező (1),rémhír (1),fx (1),jelzáloghitel költségek (1),Alkotmánybíróság (1),lakás célú hitel (1),állampapír hozam (1),elektronikus bankolás (1),takarékszámla (1),mobilalkalmazás (1),Concorde Rubicon (1),hitelfelvetel (1),magyar államkötvény (1),köztisztviselő (1),részvényalapok (1),banki levelezés (1),elektronikus (1),eladás (1),Magyar Államkincstár (1),MÁK (1),moduláris bankolás (1),futamidő-hosszabbítás (1),business kártya (1),EFER (1),üzleti hitelkártya (1),debit kártya (1),penzvalto (1),euró árfolyam (1),startup (1),kkv számla (1),számlanyitási akció (1),nyugdíjbiztosítás (1),támogatott lakáshitel (1),jóváírás (1),nyugdíj-előtakarékossági számla (1),költségvetés (1),dombornyomott (1),pénzügyi tanácsadás (1),mobiltárca (1),zene (1),penztar (1),díjváltozás (1),ingatlan eladás (1),költségcsökkentés (1),uj mobiltelefon (1),bónusz (1),vállalkozói folyószámlahitel (1),prémium államkötvény (1),alapok (1),ismeretek (1),kártyaelfogadás (1),bónusz államkötvény (1),banki kamatok (1),e-bank (1),Internet banking (1),mobil bankolás (1),athidalo kolcson (1),folyószámla hitel (1)

Reblog