AJÁNLÓ
 
07:30
2016. 02. 29.
Nem is gondolnánk, de egy felmérés alapján az amerikaiak 40 százalékának egyik legnagyobb...
A bejegyzés folyatódik
 
07:30
2016. 02. 29.
Az OTP már évek óta publikálja Öngondoskodási Indexét, amely azt hivatott mérni, hogy a...
A bejegyzés folyatódik
 
07:30
2016. 02. 29.
Korántsem riogatás, hogy néhány évtizeden belül az állami nyugdíjból egyre nehezebben tudunk...
A bejegyzés folyatódik
 
07:30
2016. 02. 29.
Nagyon kapósak most a hitelek, de ilyen időszakban sem feledkezhetünk meg arról, hogy a saját...
A bejegyzés folyatódik
 
07:30
2016. 02. 29.
Évtizedek óta tudjuk, hogy baj lesz a nyugdíjrendszerben. Mindebből a saját bőrünkön csak...
A bejegyzés folyatódik
Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA
0 Komment
0 Reblog

A nyugdíjcélú befektetés fontosságát a megtakarítók többsége már egyáltalán nem vitatja. De vajon a három célzott lehetőség – önkéntes nyugdíjpénztár, NYESZ, nyugdíjbiztosítás – közül melyikkel jársz a legjobban? A Bankmonitor nem csak annak járt utána, hogy a nyugdíjba vonulás esetén melyik fizeti neked a legtöbbet, hanem annak is, hogy ha idő közben pénzre lenne szükséged, melyik mennyit fizet. A két legfontosabb következtetés: 1. több, mint két millió forinttal jársz jobban, ha jól választasz, 2. valószínűleg eszedbe sem fog jutni, hogy valaha is nyugdíjbiztosítást köss.

A nyugdíjas évek anyagi biztonságáról mindenkinek saját magának is gondoskodnia kell, ezt ma már kevesesen vitatják. Az öngondoskodás három – éves szinten akár több mint 100 000 Ft állami támogatást biztosító - lehetséges eszközét, az önkéntes nyugdíjpénztárakat (ÖNYP), a Nyugdíj Előtakarékossági Számlát (NYESZ), illetve a nyugdíjbiztosításokat is egyre többen ismerik már. 

Arra azonban valószínűleg sokkal kevesebben tudják a választ, hogy a három közül melyik eszközzel jársz a legjobban.

Ez nem is csoda, hiszen az összehasonlítás egyáltalán nem egyszerű. Mindegyik eszköznek vannak elvitathatatlan előnyei és hátrányai is. A lényeg azonban az, hogy melyik megtakarítási forma juttathat majd a legnagyobb nyugdíj-kiegészítéshez. Ezt a kérdést pedig az egyes megtakarítási formák költségei egyértelműen megválaszolják.

Ennyi jár nyugdíjba vonulás után

Hogy hogyan is alakul egy nyugdíj-megtakarítás, könnyen átlátható egy konkrét példán keresztül. A Bankmonitor három forgatókönyvet elemzett az alábbi feltételezések mellett:

  • havi 20 ezer forintot fizetsz be,

  • 5%-os hozamot ér el a mögöttes befektetés (MNB inflációs célja 3%, efölött alacsony vagy közepes kockázatvállalással 2%-os reálhozamot tartanak elképzelhetőnek),

  • a megtakarítás huszadik éve után nyugdíjba mész

Az egyetlen különbséget az jelenti, hogy az egyik esetben egy ÖNYP-be, a másodikban NYESZ-re, a harmadikban pedig egy nyugdíjbiztosításba kerülnek a befizetéseid.

Olyan termékekkel számoltunk, amelyek a piacot jól reprezentálják, de egyes termékeket nem emeltünk ki. A számolás során a nyugdíjbiztosítások által nyújtott kockázati biztosítási szolgáltatást kiemeltük, a számítások szempontjából semlegesítettük. Így vált lehetővé az, hogy a termékek összehasonlíthatóak legyenek, hiszen ennek köszönhetően mindhárom tisztán nyugdíjcélú megtakarítást nyújt.

Önkéntes nyugdíjpénztárból és NYESZ-ből szintén egy-egy nagy mennyiségben értékesített, jellemző terméket vettünk alapul a számításhoz.

Az alábbi ábrán az látható, hogy az egyforma nagy befizetések és hozamok mellett hogyan is alakulnak az egyes megtakarítások.

Ha a NYESZ-t vagy az ÖNYP-t választod, 20 év alatt több, mint 9 millió forintot gyűjtesz össze, míg a nyugdíjbiztosítással mindössze 7,4 millió forinttal egészítheted ki nyugdíjas éveidet. Ezt az óriási különbséget pedig egyedül a magas költségek okozzák.

Az, hogy a nyugdíjbiztosítások magas költséggel működnek, eddig sem volt titok, most azonban forintosítva is látszik, mit jelent ez. Úgy is mondhatnánk: 2 millió forintnál is nagyobb összeggel károsítod meg magad, ha ennél a nyugdíj-megtakarítási formánál teszed le a voksod.

A másik két termék (ÖNYP, NYESZ) viszont közel ugyanakkora megtakarítást eredményez, az eltérés 20 év alatt összesen alig 0,9%, azaz 87 ezer forint. Tekintve, hogy az ÖNYP-k esetén profi szakemberek kezelik a befektetett pénzed, NYESZ esetén pedig a megtakarítónak magának kell ezt megoldania, felfogható ez a költség a szakemberek hozzáadott értékéért fizetett díjnak is. Illetve nagy kérdés, hogy az átlagember mennyire tudja menedzselni a befektetéseit a folyamatosan változó pénzpiaci körülmények között.

Ezek a büntetések járnak idő előtti pénzkivétel esetén

A nyugdíjcélú megtakarítások mellett az éves befizetések 20%-át kitevő adó-visszatérítéseket szokás elsőként kiemelni, és ugyancsak gyakran előforduló érv a kamatadó (és EHO) mentesség is. Azzal azonban tisztában kell lenned, hogy ezeket a kedvezményeket nem adják ingyen.

Mivel nyugdíjcélú megtakarításokról beszélünk, a kedvezmények mellett számos olyan gátló tényezőnek is meg kellett jelennie, amelyek arra ösztönöznek, hogy az igénybevett előnyök valóban a nyugdíjas éveidet támogassák. Ezek többsége olyan többletköltségekben testesül meg, amelyek eltántoríthatnak az idő előtti pénzkivonástól.

Vannak azonban másfajta korlátozások is. Az önkéntes nyugdíjpénztárak esetében például a megtakarítás megkezdésétől a befizetők 10 évig nem férhetnek hozzá a befektetett pénzükhöz. Utána pedig bár a hozamokat 3 évente kivehetik, a tőke nyugdíjba vonulás előtti kivonását óriási adóterhekkel (15% kamatadó + 27% EHO) sújtják.

De hasonló igaz a NYESZ-re is, ahol nem elég, hogy idő előtti pénzkivétel esetén az adó-jóváírásokat 20%-kal megnövelve kell visszafizetni, a kivett pénzből ebben az esetben is óriási darabot szakít le az állam. Igaz, itt nem a tőkét, hanem a hozamot nyirbálja meg a 15%-os kamatadó, illetve a 27%-os EHO.

A nyugdíjbiztosítások esetén pedig nem csak az állam sarcolja meg az idő előtti pénzkivonásokat. A biztosítások konstrukcióit is úgy dolgozták ki, hogy korai pénzkivétel esetén a befizetett tőke jelentős részét (akár 80-90%-át) levonja a biztosító.

Az egyes megtakarítási formákat terhelő, nyugdíjba vonulás előtti pénzkivéthez kapcsolódó költségeket az alábbi táblázatban foglaltuk össze Neked.

Ennyit lehet kivenni nyugdíj előtt


A példát folytatva érdemes megnézned, hogy mennyit lehet kivenni az egyes megtakarításokból, ha időközben pénzre lenne szükséged. Ekkor lépnek életbe a fent említett ösztönzők. Az alábbi ábrán azt látható, mennyi pénzhez juthatsz tényegesen hozzá, ha a megtakarítás 20 éve alatt bármikor az addigi teljes nyugdíj-megtakarítását ki szeretnéd venni.

A grafikonok 20 évnél ugyanakkora értéket mutatnak, mint az eggyel korábbi ábrán. Ez érthető is, hiszen az volt a feltételezés, hogy itt nyugdíjba megy a megtakarító, vagyis a nyugdíjcélú megtakarítás elérte a célját, a pénzkivonásért sem jár büntetés.

Egészen más a helyzet azonban a korábbi pénzkivonás esetén. Jól látszik, hogy az ÖNYP-hez 10 évig semmilyen esetben nem tudsz hozzáférni. Azt követően viszont igen gyorsan növekszik az idő előtt kivehető összeg, és a 17. és a 20. év között már a NYESZ-t is megelőzi (nyugdíjba vonuláskor viszont ismét a NYESZ ad többet).

Az összes többi időszakban azonban – csak az összegyűjtött vagyont nézve - a NYESZ tűnik a legmegfelelőbb választásnak. Itt azonban újra ki kell emelni, hogy a NYESZ befektetéseiért és hozamaiért egyedül a megtakarító a felelős. NYESZ tehát csak olyanoknak ajánlott, akiknek megvan a kellő képzettsége és ideje ahhoz, hogy nyugdíjas éveire szánt befektetéseit hosszú évtizedekig sikeresen irányítani tudja.

A nyugdíjbiztosításoknál az adott konstrukcióhoz tartozó ún. visszavásárlási tábla alapján határozzák meg, mennyi jár vissza idő előtti pénzkivonás esetén. Ebből vonják még le a kamatadót és EHO-t, illetve az adójóváírást, „büntetéssel” növelve.

Mikor kaphatóak vissza a befizetések?

Azzal, hogy az idő előtti pénzkivételt ennyire súlyosan szankcionálják, a legtöbb esetben a kivehető pénz jóval alacsonyabb lesz az addig befizetettnél. Ez azonban nagyban függ attól is, hogy mennyi ideig marad a pénzed érintetlen.

Érdemes egy pillantást vetni ezért arra, hogy az adott pillanatban kivehető pénzösszegek, mikor lesznek legalább akkorák, hogy az addigi befizetések értékét elérjék. Mint az alábbi ábrán bemutatjuk, a NYESZ esetén erre már egy év után lehetőség van, de a hozamok túlnyomó többségéről természetesen ebben az esetben is le kell mondani.

Az ÖNYP-ben tartott pénzhez eleve csak 10 év után lehet először hozzányúlni. A 11. évig kell azonban várni, hogy a kivehető pénz legalább az addigi befizetések összegét elérjék. Ugyanez a helyzet a nyugdíjbiztosításokkal is.

Ekkorák lesznek a hozamok


A nyugdíjcélú megtakarításoknál sem lehet elmenni szó nélkül a hozamok mellett. Bár a befektetések hozamát minden esetben 5%-nak feltételeztük, a valóban realizált nyereség egészen más lesz. Nem szabad elfelejteni, hogy e fölött a megtakarítók minden évben megkapták a befizetések 20%-át adójóváírásként, illetve a költségek is igen fontos szerepet játszanak.

Feltéve, hogy a megtakarító a 20. év végén nyugdíjba vonul, a fentieket is figyelembe véve elért átlagos éves hozamok az alábbiak szerint alakulnak.

Jól látszik tehát, hogy a nyugdíjbiztosítás költségei annyira magasak, hogy hiába teljesítenek a mögöttes befektetései 5%-ot, a megtakarító által realizált hozam a 4%-ot sem éri el. Mindezt úgy, hogy még a befizetések 20%-át kitevő adójóváírás is megérkezett minden évben. Ezzel kimondható, hogy míg az ÖNYP és a NYESZ képes értéket teremteni az ügyfeleknek, a példában szereplő a magyar nyugdíjpiacon jellemzőnek tekinthető, nagy mennyiségben értékesített nyugdíjbiztosítás nem.

Melyiket válasszuk?


Összegzésként érdemes megnézni, melyik megtakarítási forma kinek ajánlott! Látható, hogy a hozamok és a hozzáférhetőség szempontjából is a NYESZ végzett az első helyen. Ennek ellenére ez a megtakarítási forma sem való mindenkinek. A Bankmonitor ezt a megtakarítási formát leginkább azoknak ajánlja, akik

  • értenek a befektetésekhez,

  • változó piaci környezetben is képesek egyenletes teljesítményt elérni,

  • tudják, mikor mennyi kockázatot szabad vállalni,

  • rendelkeznek elég idővel, hogy megtakarításaikat rendszeresen szemmel tartsák, és szükség esetén átrendezzék.

Bár az önkéntes nyugdíjpénztár csak az ezüstérmet szerezte meg, a Bankmonitor ezzel együtt is ezt a nyugdíj-megtakarítási formát tartja a nagy tömegek számára legjobb megoldásnak. Hozama ugyanis alig maradt el a NYESZ-től, ezért cserébe viszont 20 éven keresztül profi szakemberek kezelik a megtakarítást. Az ÖNYP tehát azoknak való, akik

  • képesek hosszabb időre lemondani a megtakarításuk feletti rendelkezésről,

  • nem értenek a befektetésekhez,

  • nem szeretnének a befektetéseikkel foglalkozni,

  • hajlandóak a hozam egy részét feláldozni azért, hogy a pénzüket szakemberek kezeljék.

Legvégül pedig annak kellene következnie, hogy kinek is ajánlottak a nyugdíjbiztosítások. Az igazság viszont az, hogy a nyugdíjbiztosítást (csakis nyugdíjcélú megtakarításként) senkinek nem tudjuk nyugodt szívvel ajánlani.

Nemrég olvasható volt egy meglepően őszinte nyilatkozat; az NN Biztosító vezérigazgatója egy interjúban kijelentette:

„Ha valaki csak befektetést akar, vásároljon befektetési alapot! A biztosítóknak az az alapvető feladatuk, hogy védelmet nyújtsanak, a befektetési lehetőség pedig kiegészíti a védelmet, nem pedig fordítva. A védelemnek pedig kellő súlyúnak kell lennie, hogy baj esetén valóban segítséget nyújtson.”

Az első mondattal tökéletesen egyetértünk. A Bankmonitor meggyőződése szerint: a biztosítások a kockázatok (betegség, baleset, vagyoni kár stb.) kezelésére valók. A második mondattal már kapcsolatban már komoly ellenvetéseink vannak: nyugdíj megtakarítás esetén a befektetési lehetőség nem lehet kiegészítő elem egy olyan szolgáltatásban, melynek elsődleges célja, hogy vagyont halmozzon fel az időskori évekre. Ebben az esetben a befektetés (tőke növelés) elsődleges, domináns, semmi által felül nem írható cél.

Hogy mindez még hangsúlyosabbá legyen, szerepeljenek az alábbiakban a nyugdíjbiztosítások mellett leggyakrabban hangoztatott speciális marketing érveket, illetve azt is, hogy mi hogyan vélekedünk ezekről.

Rólunk

Bankmonitor

Egy blog bankról, kamatokról, pénzügyek-
ről, mindenről, ami érdekes és pénztárcába
hasít. Olvass minket pénzügyeid egészségé-
ért és szólj hozzá!

Kövess minket

Facebook

Címkefelhő

lakáshitel (354),befektetési alap (297),bank (199),állampapír (180),bankszámla (173),befektetés (111),bankbetét (107),devizahitel (87),lakástakarék (82),vállalati hitel (79),NHP (73),nyugdíj (72),hozam (69),bankszámla kalkulátor (67),megtakarítás (64),betét (63),személyi kölcsön (62),hitelkártya (60),lakashitel (59),forintosítás (54),kamat (52),állami támogatás (51),vállalati számla (48),bankkártya (47),hitelkiváltás (46),számla (44),hitel (44),Növekedési Hitel (41),önkéntes nyugdíjpénztár (39),elszámolás (38),lakástakarék pénztár (37),infláció (35),bankszamla (35),devizahiteles visszatérítés (33),CSOK (32),vállalkozói hitel (30),visszatérítés (30),alapkamat (29),lekötött betét (24),ingatlanpiac (23),törlesztőrészlet (22),személyi hitel (21),ingatlan (21),Personal Finance (20),csok (19),TBSZ (19),lakáshitelek (18),kamatperiódus (18),kockázat (17),elszámoló levél (17),MNB (17),támogatott hitel (16),kkv (16),számlacsomag (16),adó (16),abszolút hozamú alap (15),bankmonitor (15),Alapblog (15),készpénz (15),NYESZ (15),NHP+ (14),vállalkozói számla (14),költségek (14),PMÁK (14),OFSZ (14),deviza (14),szocpol (14),jövedelem (14),Növekedési Hitel Program (14),kamatok (14),vallalati hitel (13),BMÁK (13),fix törlesztőrészlet (13),lakásvásárlás (13),spórolás (13),tranzakciós adó (13),ÖNYP (13),ingatlanbefektetés (12),bankok (12),autóhitel (12),lakastakarek (12),pályázat (12),lakásbiztosítás (12),árfolyamgát (12),családok otthonteremtési kedvezménye (12),lakáshitel kalkulátor (12),Ti kérdeztétek (12),akció (12),babakötvény (11),OTP (11),pénzvisszatérítés (11),Rendszeres Megtakarítási Program (11),hitelkalkulátor (11),díjak (11),ATM (11),bankváltás (11),Allianz (11),árfolyam (10),Bónusz Magyar Államkötvény (10),céges számla (10),tranzakciós illeték (10),LTP (10),biztonság (10),készpénzfelvétel (10),költség (10),Prémium Magyar Államkötvény (10),reálkamat (10),BNP Paribas (9),interjú (9),bankmonitor.hu (9),növekedési hitel (9),vállalat (8),öngondoskodás (8),nyugdíjpénztár (8),kkv hitel (8),előtörlesztés (8),államkötvény (8),Simple (8),kamattámogatás (8),Fizetési Pont (8),kötvényalap (8),Quaestor (8),hitelbírálat (8),devizahitel visszatérítés (8),kötvény (8),brexit (8),befektetési alapok (8),munkáltatói támogatás (7),árfolyamrés (7),faktoring (7),nhp2 (7),diákszámla (7),arany (7),jegybank (7),mobilbank (7),felmérés (7),forint (7),okostelefon (7),beruházási hitel (7),külföldi jövedelem (7),szabadfelhasználású hitel (7),megtakarítási számla (7),nyugdíjelőtakarékosság (7),biztosítás (7),videó (6),önerő (6),hitelkamat (6),vállalkozás (6),jelzáloghitelek (6),Tudatos befektetés (6),ingyenes készpénzfelvétel (6),Növekedési hitel (6),pénzpiaci alap (6),kedvezményes hitel (6),thm (6),euró (6),csok igénylése (6),cafeteria (6),jövedelemvizsgálat (6),netbank (6),részvény (6),személyes tanácsadás (6),készpénzfelvételi díj (6),mnb (6),kamatadó (6),kamatkedvezmény (6),kamatemelkedés (6),számlázz (5),nyugdíjrendszer (5),személyi kölcsön kalkulátor (5),NFC (5),vagyonkezelés (5),ltp (5),GYIK (5),internetbank (5),Széchenyi Hitel (5),fix kamat (5),alapkamat csökkentés (5),jelzáloghitel (5),nyaralás (5),devizautalás (5),kamatkockázat (5),T-Systems (5),nhp (5),ingatlanárak (5),számlavezetés (5),hitelfelvétel (5),tudatoshitel (5),Bónusz államkötvény (5),fix kamatozás (5),ingatlan befektetés (5),unit linked (5),építési hitel (5),diákhitel (5),adózás (5),hitelkalkulator (5),EXIM (5),lakástakarék-pénztár (5),folyószámla (5),brókerbotrány (5),promóció (5),adósságrendezés (5),folyószámlahitel (5),kamatozó kincstárjegy (5),reszveny (5),Concorde (5),tartós befektetési számla (5),illeték (4),szemelyi kolcson (4),digitális bank (4),EHO (4),BNP (4),gyermek (4),törlesztés (4),THM (4),fair bank (4),otthonteremtési hitel (4),reálhozam (4),futamidő (4),változó kamatozás (4),Prémium államkötvény (4),nyugdijbiztositas (4),vegyes alap (4),lakásár (4),végtörlesztés (4),svájci frank (4),lakáspiac (4),faktorálás (4),adokedvezmeny (4),lakástakarékpénztár (4),kedvezmények (4),privát bank (4),BUBOR (4),OBA (4),érintés nélküli fizetés (4),adóstárs (4),Fix kamatozás (4),csekk (4),szakértői cikk (4),készpénzfelvét (4),lakás (4),betéti kamatok (4),kutatás (4),számlacsomag választó kalkulátor (4),bankszámla költség (4),unit-linked biztositas (4),utalás (4),csökkenés (4),internetes vásárlás (4),paypass (4),tanács (4),változás (4),számlanyitás (4),tőkevédett alap (3),ingatlanalap (3),lakás-takarékpénztár (3),EBKM (3),mobiltelefon (3),OECD (3),nyeremény (3),értékpapír (3),Kúria (3),prémium (3),felminősítés (3),arfolyam (3),vagyon (3),felújítás (3),bankbetétek (3),jelzaloghitel (3),otthonteremtési támogatás (3),törlesztőrészlet változás (3),jegybanki alapkamat (3),pénzügyi döntés (3),fiatalok (3),mobilfizetés (3),diákmunka (3),félszocpol (3),Paywave (3),Önerő (3),megtakarítások (3),kockázati tőke (3),lakasvasarlas (3),vállalati számlavezetés (3),bankválasztás (3),elektronikus számlázás (3),bankköltség optimalizálás (3),utalás külföldre (3),online banking (3),Görögország (3),valuta (3),devizaszámla (3),előtörlesztési díj (3),NOK (3),alapkezelő (3),akciós személyi kölcsön (3),befektetés költségei (3),áthidaló kölcsön (3),vevő finanszírozás (3),nyugdí (3),faktor (3),kártyás fizetés (3),fedezet (3),BEVA (3),előbírálat (3),SEPA-átutalás (3),sárgacsekk (3),szamlacsomag (3),kedvezmény (3),forgóeszköz hitel (3),részvény alap (3),lakásfelújítás (3),nemzetközi összehasonlítás (3),tájékoztató (3),unit-linked (3),támogatás (3),Vodafone (3),bankkártyás fizetés (3),lakáshitel törlesztési támogatás (3),defláció (3),Lakáshitel (3),díj (3),KKV (3),posta (3),vásárlás (3),devizakereskedelem (3),tanácsadás (3),premium banking (3),közjegyző (3),pénzügy (3),csalás (3),vodafone (2),önyp (2),munkáltatói kölcsön (2),árfolyamkockázat (2),otp (2),hirdetmény (2),CSOK igénylés (2),ebkm (2),ingatlan bérbeadás (2),magánnyugdíj pénztár (2),internetbank költségek (2),tőkevédelem (2),költségmegtakarítás (2),csok összege (2),internet (2),ingatlanfedezet (2),pénzügyi kultúra (2),ingatlan alapok (2),illetékkedvezmény (2),adathalászat (2),folyoszamlahitel (2),forintgyengules (2),devizahiteles elszámolás (2),Bankok (2),árfolyamrögzítés (2),visszatérés (2),diák (2),PayPass (2),emelés (2),gyorskölcsön (2),lakosság (2),vélemény (2),számlaválasztás (2),lakásbérlés (2),egyszerűsített bankváltás (2),banszámla (2),bérlés (2),Citibank (2),hitelgarancia (2),kkv-számlacsomag (2),lizing (2),kedvezményes árfolyamú végtörlesztés (2),PSZÁF (2),középárfolyam (2),AXA Bank (2),Bank (2),bróker (2),bankszámla ausztria (2),kamatemelés (2),lakástakarék (2),kamatvaltozas (2),telephely vásárlás (2),közüzemi számla (2),online bankolás (2),részvényalap (2),Ptk. (2),pénzügyi terv (2),betétek (2),pénzügyi tervezés (2),Pályázat (2),aktív vagyonkezelés (2),start számla (2),benzinár (2),kedvezményes (2),portfolió (2),olcsó hitel (2),lakáskölcsön (2),ingyenes (2),rendszeres megtakarítás (2),privát bankolás (2),prémium banki kiszolgálás (2),bírság (2),értékpapírszámla (2),KHR (2),időtáv (2),bővítésre (2),számlacsomagok (2),bankszámlák (2),SMSZ (2),pénzügyek (2),paypal (2),e-book (2),hitelképesség (2),befektetéshez kötött életbiztosítás (2),vegyes alapok (2),OTP Alapkezelo (2),magáncsőd (2),OTP Bank (2),eladósodottság (2),legjobb lakáshitel (2),szerződésmódosítás (2),olcsó bankszámla (2),föld (2),dollár (2),biztonságos hitel (2),diverzifikáció (2),devizahitel per (2),jelzalog (2),kárrendezés (2),forex (2),lakástámogatás (2),POS (2),ingatlan árak (2),Növekedési Hitelprogram (2),számlázás (2),online számla (2),vétel (2),vállalkozói jövedelem (2),EVA (2),lakáscsere (2),házasság (2),bankszámlakalkulátor (2),befalap (2),Stabilitási Megtakarítási Számla (2),ksh (2),Megtakarítási Irányelv (2),BIC (2),devizaváltás (2),MagNet (2),Supra (2),külföldi utalás (2),banktitok (2),rezsicsökkentés (2),szabad felhasználású jelzáloghitel (2),MagNetFaktor (2),pénz (2),nemzetközi kamatok (2),sárga csekk (2),fix törlesztő (2),bankkártyás vásárlás (2),Szalma Csaba (2),készpénzfelvétel külföldön (2),jelzálog (2),bankszabalyozas (2),mobil alkalmazás (2),adósmentés (2),stabilitási megtakarítási számla (2),díjmentes készpénzfelvétel (2),alapszámla (2),0%-os hitel (2),IBAN (2),bankolás (2),kamatado (2),Start-számla (2),lakossági számla (2),munkáltatói hitel (2),jövő (2),Lakástakarék (2),TBSZ számla (2),deviza befektetés (2),államilag támogatott hitel (2),ADLAK (2),korszerűsítés (2),kártyahasználat (2),bankhasználati szokások (2),Fidelity (2),export (2),fundamenta (2),0%-os EU hitel (2),kártyaterminál (2),lakossági vagyon (2),EHP (2),forinthitel (2),támogatott hitelek (2),adómentes támogatás (2),kártyás vásárlás (2),befektetési alapkezelő (2),fix törlesztés (2),kombinált hitel (2),cash back (2),kedvezményes árfolyamú (2),hitelkeret (2),pos (2),céges hitel (2),inaktív bankszámla (2),lakáscélú hiteltörlesztési támogatás (2),lakástakarék szerződés (2),adókedvezmény (2),azonnali kedvezmény (2),vállalkozói számlavezetés (2),fizetés (2),meghatalmazott (2),KSH (2),Zsiday Viktor (2),BAR lista (2),lakéstakarék (1),forintosíáts (1),kartalanitas (1),autofinanszirozas (1),tranzakcios dij (1),devizakockázat (1),diploma (1),külföldi (1),számlainformáció (1),kötvénybuborék (1),deivzahiteles visszatérítés (1),rubel (1),kötvénypiac (1),online bankinkg (1),referencia kamat (1),cash (1),szemelyi kölcsön (1),per (1),eszközbeszerzés (1),Vállalati hitel (1),vállalti hitel (1),cash is king (1),induló költség (1),forint lekötött betét (1),magya foci (1),erste bank (1),magyar (1),euro lekötött betét (1),legjobb alapok (1),kapacitás-bővítés (1),felmondás (1),kártalanítás (1),Üzletélénkítő kölcsön (1),Eurostat (1),prémium kiszolgálás (1),deviazhitel (1),UniCredit (1),zárolás (1),bankkártya biztosítás (1),lakóingatlan (1),külföld (1),levelező bank (1),EHO-mentes (1),reakció idő (1),lakáshtitel (1),vállalati kötvény (1),Üzletélénkítő hitel (1),tényleges tulajdonos (1),külföldi vásárlás (1),kamatszint (1),munkavállalói juttatás csomag (1),dolgozói számlacsomag (1),ingatlanhitel (1),kockázati teszt (1),egyenlítő hitel (1),pénzügyi innováció (1),összehasonlítás (1),hitelbiztosíték (1),magas jövedelem (1),kamatfelár (1),dolgozói program (1),referenciakamat (1),elszamolas (1),frank (1),jelzálog törlés (1),OTP Supra (1),hitelkártya akció (1),államilag támogatott lakáshitel (1),Dél-Dunántúli Takarék Bank (1),ÉRB (1),banki szolgáltatások (1),nők (1),Buda-Cash (1),pénzforgalmi számla (1),60.000 Ft (1),piaci hitel (1),KATA (1),DRB Bank (1),deviza számla (1),deviza átutalás (1),SEPA (1),háztartási vagyon (1),partner kedvezmény (1),kényelmi szolgáltatás (1),csőd (1),brókercég (1),ingatlan finanszírozás (1),kamattámogatott hitel (1),adós (1),pénzromlás (1),K+F (1),2014 (1),nonprofit (1),deviza lekötés (1),forint gyengülés (1),Kama Sutra (1),visszaterites (1),allampapir (1),családi csőd (1),fizetési késedelem (1),betét (1),vállalati betét (1),kezes (1),adóoptimalizálás (1),lakásárak (1),alapkamat (1),választás (1),Madoff (1),Overnight (1),nagyvállalat (1),fedezeti ügylet (1),Tartós befektetési számla (1),bank vagy bróker (1),treasury (1),befektetési kockázat (1),kis- és középvállalkozások (1),autohitel (1),áthárítás (1),hölgyek (1),lakás ára (1),CHF (1),svájci vagyonkezelés (1),devizás befektetési alap (1),lakáskassza (1),arany árfolyam (1),Nemzeti Bank (1),betéti kártya (1),lakásmegoldások (1),EUR (1),eur/huf (1),magánnyugdíjpénztár (1),vevő biztosítás (1),készpénzes jövedelem (1),Apple (1),vállalati htiel (1),vevőkövetelés (1),vállati hitel (1),reszvenyalap (1),ingyenes bankszámla (1),havi megtakarítás (1),utólagos CSOK (1),hitelállomány (1),lekötés (1),váltás (1),befektetési jegy (1),osztatlan közös lakás (1),0%-os vállalkozói hitel (1),visszatérítendő támogatás (1),Lakásvásárlás (1),lakáseladás (1),RMP (1),áremelkedés (1),engedményezés (1),Concorde Alapkezelő (1),ÖNYP (1),pmák (1),transzfer (1),telekvásárlás (1),oep (1),telephely (1),telephelyvásárlás (1),családi otthonteremtési kedvezmény (1),zártkert (1),nyaraló (1),lakásfelújítási hitel (1),korszerűsítési hitel (1),terhelt ingatlan (1),baba (1),bankkartyacsalas (1),bakszámla (1),külterület (1),Uber (1),céldátum alap (1),azonnali áthidaló kölcsön (1),tanácsadó (1),mkb (1),tőkebevonás (1),0%-os hitel (1),EBRD (1),tandij (1),lakhatás (1),Bankkártya visszaélés (1),gyámhivatal (1),Push (1),alkalmazás üzenet (1),fedezetcsere (1),kiskorú (1),felsőoktatás (1),albérlet (1),Aegon Alapkezelő (1),középréteg (1),elnökválasztás (1),minimálbér emelés (1),adócsökkentés (1),tudatos keresés (1),telephely finanszírozás (1),vevő számla finanszírozás (1),válás (1),Kedvezményes hitel (1),telephely bővítés (1),SMS (1),kivandorlas (1),áruhitel (1),munkabér (1),0% THM (1),olimpia (1),családtag (1),vállalkozó jövedelem (1),díjnet (1),ingyenes számlanyitás (1),Citadella Alap (1),hitelszerződés (1),építési telek illeték (1),közeli hozzátartozó (1),jarulek (1),rejtett költségek (1),eredmény (1),profit (1),járulékcsökkentés (1),elektronikus csatorna (1),lakossági hitel (1),kedvezményezett (1),lakástakarék öröklése (1),ertekpapirszamla (1),digitalis penz (1),euró hitel (1),deviza hitel (1),ingatlan fedezet (1),otp személyi kölcsön (1),árupiac (1),USA (1),eladas (1),előzetes hitelbírálat (1),arany befektetés (1),hitel kalkulátor (1),hitelösszeg (1),befektetési ajánlás (1),befektetési tippek (1),üzletélénkítő (1),ingatlanár (1),personal finance (1),bankszámlaváltás (1),társasházi lakástakarék (1),adasveteli szerzodes (1),csok önerő (1),banszámla kalkulátor (1),lakástakarék akció (1),magyar nyugdíjrendszer jövője (1),Szechenyi Terv (1),külföldi állampolgár (1),számlanyitás előtt (1),jövedelemigazolás (1),jelzáloglevél (1),személyes (1),Duna House (1),nyelv (1),lízing (1),napközbeni átutalás (1),sajtóközlemény (1),alkupozíció (1),Családok Otthonteremtési Kedvezménye (1),hitel bar listásoknak (1),bankkártyás csalás (1),e-kivonat (1),lakáselőtakarékosság (1),GINOP (1),hiteligénylés (1),vállalkozói bankszámal (1),letiltás (1),végrehajtás (1),tervezés (1),növekedési hitelprogram (1),passzív vagyonkezelés (1),indexkövető alap (1),nagy összegű lakáshitel (1),csökken (1),pénzügyi célok (1),előleg (1),nyugdijkorhatár (1),cégvásárlás (1),Diákhitel (1),eszközosztályok (1),új lakás (1),akvizíciós hitel (1),forgóeszközhitel (1),Citadella alap (1),szja (1),tarsadalombiztositas (1),önsegélyező pénztár (1),rögzített kamat (1),nok (1),Beva (1),nyesz (1),apostille (1),lakásárindex (1),csok élettársaknak (1),csok házasoknak (1),refinanszirozás (1),nyugdíj előtakarékosság (1),Családi Otthonteremtési Kedvezmény (1),cso (1),2015 (1),hozamok (1),régiók (1),családok otthonteremtési kedvezményes (1),OTP Optima (1),céges bankköltségek (1),érdekesség (1),szamlazas (1),nyugdij (1),foglaló (1),adéásvételi (1),befektetési célú lakás (1),kiadás (1),bar lista (1),Pénzügyek (1),elektronikus szamlazas (1),Széchenyi Kártya Program (1),nemzetközi (1),kamatváltozás (1),szamlazz (1),pótfedezet (1),online számlázás (1),induló cég (1),kezdő vállalkozás (1),okos döntés (1),díjtételek (1),befektetések (1),banki szokások (1),vállakozói hitel (1),korszerű fizetés (1),MasterCard (1),euró forint árfolyam (1),tájékoztatási kötelezettség (1),jogszabály (1),sikerdij (1),eladási jutalék (1),vételi jutalék (1),laksávásárlás (1),forint árfolyam (1),vallalat (1),EgySzámla (1),Erste Bank (1),befektetési arany (1),befektetési szolgáltató (1),értékmegőrzés (1),panelprogram (1),panel (1), bankváltás (1),bankcsőd pénzügyi válság (1),tanulság (1),távfűtés (1),Megtakarítás (1),számlaoptimalizálás (1),alap (1),tőke (1),kamatvagas (1),KHR rossz adós BAR-lista (1),BAR-lista (1),kkv-hitelezés pénz forrás bank (1),vállakozás (1),bankkárty (1),Mobilkártya (1),payWave (1),külföldi bankszámla (1),tvelőfizetés (1),bankkártya külföldön (1),AVON (1),UPC (1),feltételek (1),ügyintézés (1),Ferrari (1),befektetési alap költsége (1),karácsonyfa (1),ingatlanlizing (1),2013 (1),kkv-hitel (1),phising (1),Lakasvasar (1),deviza árfolyam (1),forint betét (1),konvertálás (1),Bitcoin (1),befektetési lehetőségek (1),euro betét (1),Készpénz-felvétel (1),mobil tarifacsomagok (1),megtagadas (1),tetőtér (1),tetőtér beépítés (1),Lakáshitelek-2014 (1),ÁFA (1), külföldi jövedelem (1),Pioneer Alapkezelo (1),kamatlab (1),UniCredit Bank (1),pemák (1),nyugdíjas számla (1),mobil fizetés (1),megtakrítás (1),internetkártya (1),lakastamogatas (1),mobil tárca (1),mobil árak (1),mobil (1),Szent Korona (1),mobil applikáció (1),tulajdoni lap (1),sport (1),OKÉ (1),cégfelvásárlás (1),széf (1),bóvli (1),LED (1),villany (1),előtakarékosság (1),fizetésletiltás (1),inkasszo (1),fizetési mód (1),Európai Bíróság (1),Kásler-ügy (1),Bodnár Zoltán (1),supra (1),megtakarítási betét (1),sms (1),chat (1),hotel (1),devizahitelesek (1),befejezés (1),diakhitel (1),gépkocsinyeremény-betét (1),életbiztosítás (1),autó (1),tartós befektetési szerződés (1),keszpenzfelvetel (1),bizotsító (1),családi pénzügyek (1),online átutalás (1),kedvezményes tranzakciók (1),valutaárfolyam (1),gyerek (1),Nobel-díj (1),tartós befektetés (1),Yale Egyetem (1),ügynök (1),utalás költség (1),kockázati életbiztosítás (1),valutaváltás (1),faelgázosító (1),tulajdonos (1),usa (1),államcsőd (1),adósságplafon (1),napi bankolás (1),stop loss (1),stop megbízás (1),takarékbélyeg (1),takarékoskodás (1),bankok megítélése (1),Dialóg Befektetési Alapkezelő Zrt. (1),FX (1),mentes (1),kiegészítő szolgáltatás (1),piaci (1),biztosító (1),utasbiztosítás (1),kártyához kapcsolódó biztosítás (1),elemzés (1),család (1),monetáris tanács (1),újdonság (1),online (1),házhozszállítás (1),szórás (1),jelszó (1),könyv (1),idézés (1),token (1),mobiltoken (1),optimalizalas (1),startszámla (1),karácsony (1),adó visszaigénylés (1),ajándék (1),külföldi utazás (1),egészségpénztár (1),vagyonkezelő (1),atm (1),piaci kamatozású hitel (1),betétfedezetes folyószámlahitel (1),kocka (1),beszedési megbízás (1),unortodox (1),330 (1),árfolyamváltozás (1),deviza hitel (1),kölcsön (1),állásfoglalás (1),díjemelés (1),pénzügyi történet (1),iPad mini (1),ház (1),nyilatkozat (1),150 ezer forint (1),ajánlat (1),felszámolás (1),fűtés (1),MKB (1),külföldi munkavállalás (1),feldarabolás (1),jó bank (1),rossz bank (1),hitelfedezeti biztosítás (1),törlesztésvédelem (1),gyűjtőszámlahitel (1),pénzügyi rezsicsökkentés (1),piaci körkép (1),meg (1),bankkárya (1),netshopping (1),atveres (1),teszt (1),befektetési egységekhez kötött életbiztosítás (1),devizabetét (1),pontgyűjtés (1),utazás (1),webshop (1),csoportos beszedési megbízás (1),mobilbankolás (1),baleset (1),euróbetét (1),alapok alapja (1),MKB Bank (1),POI (1),O.F.SZ. Zrt. (1),váltas (1),olcsó (1),millió (1),Európa (1),Nyugat-Európa (1),törvényjavaslat (1),megoszlás (1),hitel öröklése (1),lakshitel (1),hiteles fordítás (1),jövedelem arányos törlesztés (1),csekk befizetés (1),PTI (1),LTV mutató (1),nyereményjáték (1),FHB Bank (1),Rubicon (1),strukturált kötvény (1),SN (1),vállalati folyószámlahitel (1),nyugdíjas (1),shopping (1),Kelet-Európa (1),design (1),fesztivál (1),önerő nélkül (1),adósminősítés (1),egészségügyi hozzájárulás (1),kúria (1),ranghely (1),olcsó panel (1),zsebpénz (1),teljesítmény (1),tippek (1),állam (1),felelősség (1),eurhuf elemzés (1),dijtetel (1),prémium számla (1),számlacsomagváltás (1),eurhuf (1),kérdések és válaszok (1),nyugdíj megtakarítás (1),Mastercard (1),tartós betéti számla (1),hiteltörlesztés (1),Citadella (1),Concorde Hold (1),DH Barométer (1),Deloitte-Scale BankIndex (1),segítség (1),kivonulás (1),FICO (1), betét (1),SMS tájékoztató (1),deviza lekötött betét (1),olvasói kérdés (1),kalkulátor (1),Transferwise (1),kamatelőny (1),milliárdosok (1),extrák (1),áremelés (1),befektetési javaslat (1),varatlan kiadas (1),csökkentés (1),új adó (1),phishing (1),tanácsok (1),idézet (1),csekkbefizetés (1),MagNet Bank (1),adómentes lakáshitel törlesztési támogatás (1),árúhitel (1),Exportélénkítési Hitelprogram (1),megtakaritasi forma (1),javulás (1),Supra Euró (1),Származtatott Befektetési Alap (1),vállkozás (1),tisztességtelen (1),kisbolt (1),prémium szolgáltatás (1),meleg időjárás (1),esés (1),kamatemelési moratórium (1),inflacios cel (1),hozamfizető alap (1),nyeremények (1),feltörekvő piacok (1),Mark Mobius (1),Széchenyi Kártya (1),banki rangsor (1),EGT (1),meleg (1),klíma (1),Aranykönyv (1),PTI (1),Féléves Kincstárjegy (1),ptk (1),likviditas (1),bankközi jutalék (1),interchange díj (1),EU (1),követelés (1),vevő (1),atutalas (1),metró (1),infografika (1),Bankbetét (1),robot (1),vállalati számlacsomagok (1),likvid (1),lakáshitel (1),személyes pénzügyek (1),osztrák hitel (1),zenehallgatás (1),benzin (1),versenyhivatal (1),kereskedési rendszer (1),bővítés (1),érme (1),Éremkibocsátó (1),smart bank (1),öröklés (1),arany kártya (1),gold kártya (1),platina kártya (1),mezőgazdaság (1),hitelezés (1),pénzügyi terefere (1),BAMOSZ (1),alkalmazás (1),applikáció (1),mobilra optimalizált netbank (1),bankszámlakivonat (1),elelmiszeripar (1),őstermelő (1),induló költségek (1),meghatalmazás (1),rendelkezés (1),rendelkező (1),rémhír (1),fx (1),jelzáloghitel költségek (1),Alkotmánybíróság (1),lakás célú hitel (1),állampapír hozam (1),elektronikus bankolás (1),takarékszámla (1),mobilalkalmazás (1),Concorde Rubicon (1),hitelfelvetel (1),magyar államkötvény (1),köztisztviselő (1),részvényalapok (1),banki levelezés (1),elektronikus (1),eladás (1),Magyar Államkincstár (1),MÁK (1),moduláris bankolás (1),futamidő-hosszabbítás (1),business kártya (1),EFER (1),üzleti hitelkártya (1),debit kártya (1),penzvalto (1),euró árfolyam (1),startup (1),kkv számla (1),számlanyitási akció (1),nyugdíjbiztosítás (1),támogatott lakáshitel (1),jóváírás (1),nyugdíj-előtakarékossági számla (1),költségvetés (1),dombornyomott (1),pénzügyi tanácsadás (1),mobiltárca (1),zene (1),penztar (1),díjváltozás (1),ingatlan eladás (1),költségcsökkentés (1),uj mobiltelefon (1),bónusz (1),vállalkozói folyószámlahitel (1),prémium államkötvény (1),alapok (1),ismeretek (1),kártyaelfogadás (1),bónusz államkötvény (1),banki kamatok (1),e-bank (1),Internet banking (1),mobil bankolás (1),athidalo kolcson (1),folyószámla hitel (1)

Reblog