Vállalkozói hitel fix 1,5%-os kamaton? Szerintünk megéri
2016 09 21. 08:01 Bank
Egy kiemelten kedvező vállalati hitel lehetőség felett siklik el a vállalkozók figyelme, pedig akár fix 1,5%-os kamaton is elérhető egy kevésbé a figyelem középpontjában lévő lehetőség. Eléri-e az ingerküszöbünket egy 1,5%-os kamat, ráadásul a hitel teljes futamidejére fixen? A miénket elérte!
Milyen támogatott konstrukció tud fixen 1,5%-os kamatozás mellett vállalkozói hitelt biztosítani?
Az EXIMbank export élénkítést támogató hitelprogramjaival párhuzamosan a hazai vállalkozások belföldi versenyképesség javítására is kínál kedvezményes hitelkonstrukciókat. Bár az EXIM-ről elsőre talán mindenkinek a nagyvállalati hitelezés jut eszébe, hiteltermékei a legtöbb kereskedelmi banknál isszéles körben elérhetőek. Az EXIM versenyképesség javító programja beruházási és forgóeszköz hitelre egyaránt igénybe vehető!
A jó hír, hogy itt a kereskedelmi bankoknak jóval nagyobb a mozgásterük, a különböző konstrukciós lehetőségek és a hitelcélok tekintetében, mint a Növekedési Hitelnél , vagy a 0%-os hitelnél. A vállalkozásoknak alapvetően a következő követelménynek kell megfelelnie:
-
többségében olyan munkavállalókat alkalmaz, akik után Magyarországon fizet járulékot,
-
garantálni kell bizonyos mértékű gazdasági növekedést a futamidő végére. (ami egyébként is természetes célunk legtöbb esetben egy hitelfelvétel során),
-
a hitel deminimis körbe tartozik, azaz a vállalkozás által az utóbbi 3 évben igénybe vett EU-s támogatás tartalom nem haladhatja meg a 200.000 EUR-t.
A konstrukció engedi a türelmi időt, a támogatható hitelcélok köre tág, banki preferencia rendszertől függően változhat, ezért érdemes egyszerre több banknál is érdeklődni a lehetőségekről.
Az árazás
1,5%- 3% fix kamatozás között mozog, függően az egyes bankok hitelezési kedvétől és preferencia rendszerétől.
-
Legnagyobb befolyással természetesen az ügyfél minősége bír: azaz hogy mennyire tartja a bank jónak, perspektivikusnak az ügyfelet hosszú távon. Ahhoz, hogy elérjük a 1,5%-os fix kamatajánlatot, a társaságunknak is szépen kell teljesítenie. Árbevételünknek, illetve a realizált profitnak pár évre visszamenően stabilnak kell mutatkoznia.
-
Másik fontos szempont a hitelcél. Az hogy, melyik bank éppen melyik hitelcélt hitelezi szívesen, igen változó. Találkoztunk már olyan visszajelzéssel is bankok részéről, hogy „ebben az évben erre a célra már nem tudunk hitelt biztosítani- betelt a keret-, de jövőre ismét megnyílik a lehetőség”.
-
Végül ne felejtkezzünk meg a hitel nagyságáról sem. Minél nagyobb az igényelt és a vállalkozás számára kihelyezhető kölcsön összege, hiszen a bank realizált profitja ezzel arányosan nő.
Kezdj el körbenézni a bankoknál, hol-milyen feltételekkel juthat vállalkozásod hozzá a hitelhez! Nézd meg, hogy társaságod mekkora hitel felvételére alkalmas a Bankmonitor vállalati-hitel kalkulátorának segítségével.