Hotelfoglalás bankkártyával
2013 05 24. 08:00 Bank
A nyári hotelfoglalásokat egyre többen egyenlítik ki bankkártyával. Az internet korában igen ritka, hogy egy jól menő hotelnek ne legyen internetes fizetési rendszere. De mi a teendő, ha még sincs, és ráadásul a kártya adatainkat is bekérik?
Hogyan fektessem be pénzemet?
2013 05 23. 08:55 Bank
Egy héttel ezelőtt áttekintettük, hogy mekkora hozamot várhatok el a befektetésektől. Ha már tisztában vagyunk a hozammal, akkor érdemes néhány további alapkérdést tisztázni: mikor zárjak le egy befektetést, mennyire aktívan kell kezelnem a befektetéseimet, egy, vagy több befektetéssel érdemes rendelkeznünk, mekkora a kockázat racionális szintje? Egyedül fektessek be, banki tanácsadóval, vagy független tanácsadóval?
32%-os hozam egy évre. Hogyan tovább? (Interjú)
2013 05 22. 08:15 Bank
A befektetési alapok közül egyre népszerűbbek az abszolút hozamú alapok. Népszerűségüket a magas hozamuk mellett annak a tulajdonságuknak is köszönhetik, hogy teljesítményüket a részvény, a kötvény és az egyéb részpiacok árfolyamváltozásaitól függetlenül tudják nyújtani. Tavaly találhattunk olyan alapot közöttük, ami 30% feletti hozammal büszkélkedhetett. Ilyen volt az OTP Supra Alap, akinek az alapkezelőjével, Szalma Csabával beszélgettünk, hogyan sikerült elérni ezt a szép teljesítményt, és mit vár a jövőben. Nem utolsó sorban szóba kerül, hogy kinek és milyen célra lehet megfelelő befektetés az abszolút hozamú alap.
Alig marad pénzünk szórakozásra, hát még megtakarításokra…
2013 05 21. 09:01 Bank
Jelentős terhet jelent a lakhatás, a rezsi és az ételhez köthető kiadások azok számára, akik 5 jövedelmi csoport közül a legkevesebb jövedelemmel rendelkeznek. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) rendszeresen közzé teszi a háztartások havi fogyasztásait, ez alapján jelentős különbség van a szabadon felhasználható jövedelemben: a legkisebb jövedelemmel rendelkezők jövedelmük 30,7%-át, míg a legnagyobb jövedelemmel rendelkezők 43,2%-át "költhetik el szabadon".
Kerüljük a befektetési alapokat, pedig nincs miért félni
2013 05 18. 13:04 Bank
A Budapest Alapkezelő kutatásából kiderül, hogy bár ismerjük, hogy a befektetési alapok többet is hozhatnak például a bankszámla kamatoknál, mégsem használjuk ki ezt a lehetőséget. Az egyik fő indok az, hogy a befektetők félnek a tőke és a hozam elvesztésétől és nem ismerik a tőke- illetve hozamgarancia lehetőségét. Az olyan alapokkal, amik ezt nyújtják, sem a befektetett pénz, sem a hozam nem veszhet el.