Tényleg a Fundamenta hitele a legjobb? (újratöltve)
2016 09 02. 07:30 Bank
Ismét vettük a bátorságot, és összehasonlítottuk a Fundamenta Azonnali Áthidaló Kölcsönét a banki lakáshitel ajánlatokkal, ám ezúttal a Lakáskassza által preferált variációkat vetettük össze a konkurenciával.
A legjobb lakáshitelekkel hosszú távon is biztonságban maradhatsz
2016 08 30. 16:30 Bank
Szerencsére a kamatcsökkentéssel egyidejűleg a lakáshitelünk után fizetendő kamatok is lefelé mozdultak, ami közelebb hoz minket álmaink házának megvásárlásához. Kritikus kérdés lehet, hogy mekkora törlesztőt kell fizetni a hitel után, de a kamatperiódus megválasztása legalább ennyire fontos tényező. Érdemes hosszabb periódusban gondolkozni, elkerülhetjük a törlesztő-részlet megemelkedését. Az sem mindegy azonban hol vesszük fel a hitelt, gyűjtésünk alapján a legjobb és átlagos banki ajánlatok közti eltérés is nagy, ami a törlesztőnkben egyből meg is látszódhat.
2 milliót is bukhatsz, ha könnyelmű vagy hitelfelvételkor
2016 08 26. 07:30 Bank
A leggyorsabb bankot, vagy a legszimpatikusabb ügyintézőt részesíted előnyben? Vagy lehet, hogy a szomszéd ajánlotta a tutit, esetleg a számlavezető bankodban ügyintézés közben próbáltak meggyőzni? Hogy elkerüld a rossz döntést, két dolgot javaslunk: hasonlíts össze több ajánlatot, és egyedi élethelyzeted alapján válassz bankot! Mindkettőben segítünk!
1,5%-os többlethozamról mondasz le
2016 08 19. 16:10 Bank
A Kamatozó Kincstárjegy hiába fizet egyre kevesebb kamatot, mind többen vásárolják. Mára mindössze 2,25%-os kamatot nyújt tulajdonosainak, mégis óriási rá a kereslet. Ennek oka egyszerű: az egy évre számított, sokszor 1%-ot sem elérő kamatkörnyezetben még a 2,25% is óriási magaslat. Viszont sokan nem élnek egy még jobb lehetőséggel: megmutatjuk mit érdemes venned rövid állampapír helyett, hogy 3,8%-ot kapj.
Még csak az kellene, hogy a bankbetéttel is veszítsek!
2016 08 18. 07:30 Bank
Megtakarításainkért egyre kevesebb pénzt kaphatunk a bankoktól illetve az államtól is, ám ezzel együtt még akadnak lehetőségek pénzünk gyarapítására. Nyugat-Európába már nem ilyen fényes a helyzet, a befektetők fizetnek az általuk birtokolt államkötvényért, egy német bank pedig már a magas jövedelmű ügyfelekre is negatív kamatot vetett ki. Jogos lehet a kérdés, hogy nálunk egyáltalán előfordulhat mindez?