A hétköznapi rohanásban gyakran maradnak figyelmen kívül olyan apróságnak tűnő adminisztratív feladatok, amik aktuálisan ugyan nem okoznak zavart a vállalkozások életében, később azonban kellemetlen meglepetést jelenthetnek, ha egy cég hitelt szeretne felvenni.
Mik lehetnek ezek a hibák? Mire figyeljünk, hogy ne forduljon elő cégünk életében ilyen?
4 hitel, amivel induló cégként is számolhatsz
2015 12 09. 08:42 Bank
Induló vállalkozásként nem túl fényesek a kilátások, ha hitelfelvételről van szó. Tíz nagybank közül mindössze négy hajlandó kezdő cégeket finanszírozni. Találunk köztük hitelt rövid, illetve hosszú távra is, de azt már most fontos tisztázni, hogy közel sem 2,5%-os kamatozással. Mutatjuk, hogy mire számíthatsz hitelfelvételnél, ha céged még csak most bontogatja szárnyait.
A magyar vállalkozói szférában DNS szintig kódolva van a "minél kevesebb adófizetés". A kimutatott profit nagysága nem szempont, lényeg, hogy több maradjon a zsebben… de tényleg vastagabb lesz így a pénztárcánk?
Sok vállalkozó számára kecsegtető lehetőség az olyan támogatott kedvezményes hitelkonstrukció, mint a növekedési hitel a maga fix 2,5%-os maximális kamatszintjével, vagy az 50%-os vissza nem térítendő támogatást biztosító EU-s pályázatok, ahol az önerő nagy része hitelből is biztosítható. Papíron is kimutatott profit nélkül azonban a bankok nem hiteleznek…
Jön tehát az égető kérdés: hitel és vissza nem térítendő támogatás, VAGY minimalizált adófizetés? Egy átlagos cégen keresztül bemutatjuk, hogy a különbség ugyanannál a cégnél több tízmillió, vagy akár százmillió forint plusz forráshoz jutási lehetőséget jelenthet.
Pénzügyi terv készítés vállalkozói hitelhez - nem olyan bonyolult!
2015 09 11. 08:46 Bank
Egy megalapozottan összeállított pénzügyi terv nem csak a vállalati hiteligénylés elengedhetetlen eleme, de segítséget nyújthat számodra abban is, hogy átlásd céged működését, feltérképezd a likviditás szempontjából kritikus időszakokat, tisztában légy a jövedelmezőséggel, egy új beruházás esetén annak jövedelem termelő képességével, és a megtérüléshez szükséges idővel.
Sok tulajdonos és cégvezető, akinek nem áll rendelkezésére cégen belül pénzügyes segítség, neki sem fut a feladatnak, pedig az korán sem olyan bonyolult! Összeszedtük azokat a főbb kérdéseket, melyek mentén könnyedén elkészíthető céged üzleti terve!
Az extrém kedvező, 2,5%-os maximális kamatozással bíró, 1 millió Ft-tól 10 milliárd Ft-ig terjedően maximum 10 évre felvehető hitelből eddig közel 20 ezer vállalkozás részesült 42 millió Ft átlagértékben. Úgy tűnik azonban, hogy a cégtulajdonosok hitelfelvételi kedve mérséklődik: a tavalyi évhez viszonyítva január és július között közel 30%-kal csökkent a növekedési hitel kihelyezése, több százmilliárd Ft hitelkeret maradhat kihasználatlanul amennyiben 2015. végén lezárul a növekedési hitelprogram. A növekedési hitel plusz konstrukcióból, mely pár hónapja elérhető 500 milliárd Ft keretösszeggel, a vállalatok még összességében nem vettek fel 100 milliárd Ft-ot sem. Érdemes mindenkinek átgondolni, hogy hagyja-e cége számára elúszni a magyar rendszerváltás óta legkedvezőbb hitellehetőséget.