Ezt érdemes tudni vállalkozóként az aktuális hitellehetőségekről
2015 09 25. 11:01 Bank
Hatalmas átalakuláson ment keresztül az elmúlt egy évben a vállalkozói hitelezés. A bankok egyre szívesebben adják a hiteleket, ugyanakkor a vállalkozói oldalon még mindig nem feltétlenül ismert mindenki számára, hogy milyen alapkövetelményeknek kell megfelelni. 2016 újra egy izgalmas év lesz, a növekedési hitel fokozatosan kivonul a finanszírozási lehetőségek palettájáról. Ki és mire figyeljen? Praktikus összefoglaló és egy pénzre váltható tanács a videónkban.
A magyar vállalkozói szférában DNS szintig kódolva van a "minél kevesebb adófizetés". A kimutatott profit nagysága nem szempont, lényeg, hogy több maradjon a zsebben… de tényleg vastagabb lesz így a pénztárcánk?
Sok vállalkozó számára kecsegtető lehetőség az olyan támogatott kedvezményes hitelkonstrukció, mint a növekedési hitel a maga fix 2,5%-os maximális kamatszintjével, vagy az 50%-os vissza nem térítendő támogatást biztosító EU-s pályázatok, ahol az önerő nagy része hitelből is biztosítható. Papíron is kimutatott profit nélkül azonban a bankok nem hiteleznek…
Jön tehát az égető kérdés: hitel és vissza nem térítendő támogatás, VAGY minimalizált adófizetés? Egy átlagos cégen keresztül bemutatjuk, hogy a különbség ugyanannál a cégnél több tízmillió, vagy akár százmillió forint plusz forráshoz jutási lehetőséget jelenthet.
Meglepő helyen sokak pénze: ettől jobb helyen is tarthatnák!
2015 09 21. 09:14 Bank
Sokan felkapták a fejüket az összeg hallatán, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ezermilliárdos túlfizetésről számolt be a napokban. Felmerül a kérdés, hogy vajon kik lehetnek azok, akik ekkora összegeket nem hiányolnak, és vajon miért nem kérik azok kiutalását. Vajon hányféle módon lehetne parkoltatás helyett fialtatni ezeket a pénzeket, illetve mit tudhatnak azok, akik szerint jól van ez így?
Vállalkozói hiteligénylés – ezeket a dokumentumokat készítsd elő
2015 09 16. 17:00 Bank
Legyen szó bármilyen hiteligényről, biztos lehetsz benne, hogy a bankok tömérdek információt és azokat alátámasztó dokumentációt fognak bekérni cégedről, mielőtt döntést hoznak. A lista hosszú, érdemes előre tisztában lenni azzal, hogy mit is tartalmaz. Az sem árt, ha a dokumentációt előre ellenőrizzük, s ha szükséges rendezzük (gondolhatunk itt például egy elfelejtett jelzálogjog bejegyzésének törlésére, vagy akár egy pár ezer forintos rendezetlen NAV tartozásra).
Ha már a hiteligény benyújtásakor kész és rendezetett dokumentum csomaggal érkezel, napokat spórolhatsz a hiteligény elbírálásának folyamatán, emellett a "hibátlan" dokumentációval jó képet festhetsz cégedről, növelve ezzel céged hitelhez jutásának esélyét. Mutatjuk a listát!
Pénzügyi terv készítés vállalkozói hitelhez - nem olyan bonyolult!
2015 09 11. 08:46 Bank
Egy megalapozottan összeállított pénzügyi terv nem csak a vállalati hiteligénylés elengedhetetlen eleme, de segítséget nyújthat számodra abban is, hogy átlásd céged működését, feltérképezd a likviditás szempontjából kritikus időszakokat, tisztában légy a jövedelmezőséggel, egy új beruházás esetén annak jövedelem termelő képességével, és a megtérüléshez szükséges idővel.
Sok tulajdonos és cégvezető, akinek nem áll rendelkezésére cégen belül pénzügyes segítség, neki sem fut a feladatnak, pedig az korán sem olyan bonyolult! Összeszedtük azokat a főbb kérdéseket, melyek mentén könnyedén elkészíthető céged üzleti terve!