Így kereshetsz pénzt a céges bankkártyával
2015 11 23. 09:05 Bank
Nemhogy céges berkekben, de még lakossági oldalon is ritka, mint a fehér holló, hogy a bankszámlához tartozó betéti (debit) kártyával végzett vásárlásokra pénzvisszatérítés járna. Ehhez a szűk körhöz csatlakozott nemrégiben a Budapest Bank azzal a lényegi különbséggel, hogy ajánlatával a céges ügyfeleket célozza.
Roppant egyszerű dologról van szó. 3%-os pénzvisszatérítés jár a vásárlás értékéből, ha tankoláskor a céges bankszámlához tartozó bankkártyával fizetünk. Persze nem a végtelenségig. Vásárlásonként legfeljebb 500 Ft-ot, az adott hónap költései után pedig összesen legfeljebb 3.000 Ft-ot kaphatunk vissza.
Ezek szerint durván 17 ezer Ft-os költéssel már ki is üthetjük a vásárlásonkénti korlátot, ahhoz pedig, hogy a 3 ezer Ft-ot elérjük, hatszor kell a hónap során ilyen összegben benzinkúton fizetnünk. Kizárólag üzemanyagra költve sem jelent komoly kihívást a dolog, és ha figyelembe vesszük, hogy még a shop-ban történő költésekre is jár visszatérítés, akkor aztán igazán nem nagy művészet a 3 ezer Ft bezsebelése.
Menjünk kicsit tovább. A jóváírás kétségkívül csökkenti bankköltségeinket. A kérdés az, hogy így
- mennyit kell fizetnünk a bankszámla fenntartásáért, illetve
- hova tehető az ajánlat piaci viszonylatban?
Ezek megválaszolásához két kisvállalkozás bankszámla használati szokásait hívtuk segítségül. Az egyik egy kisebb 6 millió Ft-os árbevétellel rendelkező cég, míg a másik 20 millió Ft-os árbevétellel büszkélkedhet. Nézzük, hogy a pénzvisszatérítést is figyelembe véve, hogy alakulnak a bankköltségek.
A vállalkozások szokásaihoz leginkább illeszkedő számlacsomag fenntartási költsége a Budapest Banknál 2.674 Ft az első esetben, míg 7.780 Ft a nagyobbik cégnél. Azaz a kisebbik vállalkozásnál többet térít vissza a bank, mint amennyit nekünk kell fizetnünk, a nagyobbiknál pedig közel 40%-kal csökkennek a bankköltségeink a pénzvisszatérítésnek köszönhetően. Mindezek eredményeként mind a két esetben abszolút befutó a bank piaci viszonylatban, ugyanis a kisebb cégnél havi 2.070 Ft, míg a nagyobbiknál havi 6.508 Ft azonos bankhasználati szokások mellett a legjobb ajánlat. A második évtől némileg emelkednek a költségek mindkét cégméret esetében, de még így is kimerülnek 263 Ft-ban, illetve 5.279 Ft-ban a bankköltségek.
Összességében tehát egy kifejezetten jó ajánlattal rukkolt elő a Budapest Bank, amennyiben ki tudjuk használni a pénzvisszaterítésben rejlő lehetőségeket. Egy-két részlet azonban még feltétlenül szót érdemel…
- a pénzvisszatérítés kizárólag az ún. Budapest Gyümölcsöző bankkártyához jár (ez egy Maestro típusú elektronikus kártya),
- a plasztik kizárólag a Gyümölcsöző számlacsomaghoz vehető igénybe,
- a csomag kizárólag új ügyfélként igényelhető, amennyiben a kisvállalkozás előző évi nettó árbevétele nem haladja meg az 50 millió Ft-ot,
- a pénzvisszatérítés a csomag lejáratáig, számlanyitástól számítva 24 hónapig jár.
Nem tudsz hasznot húzni a benzinkúton történő fizetésekből? Vagy csak egyszerűen nem ebben látod a céges bankköltségek csökkentésének lehetőségét? Keresd meg a legmegfelelőbb számlacsomagot vállalkozásodnak bankszámla kalkulátorunk segítségével!
Könnyebb lesz a vállalatoknak hitelhez jutni 2016-ban?
2015 11 09. 09:16 Bank
Múlt kedden jelentette be az MNB, hogy módosítja a 2,5%-os kamatmaximummal rendelkező, az elmúlt években a vállalati hitelezésben meghatározó jelentőségűvé vált Növekedési Hitelprogramot. Jön az euró alapú hitel, csökken az igénybe vehető hitelösszeg maximuma, szűkülnek a hitelcélok, és érkezik a fix kamatozás a piaci hiteleknél. Jobb, vagy rosszabb lesz a hitelt felvevő cégek helyzete? A változások hatása a vállalatok szempontjából - értékelés a Bankmonitor.hu szakértőitől.
0,85%-os vállalkozói hitel - Tényleg létezik?
2015 10 28. 09:48 Bank
0,85%-os kamattal vállalkozói hitel. Ezt hirdeti ma rengeteg köztéri plakát. Megérkezett tehát a 2,5%-os Növekedési Hitelnél kedvezőbb finanszírozási alternatíva a Széchenyi Hitel révén? Még olcsóbb lesz a vállalkozók hitelfelvétele? A Bankmonitor írása részletesen összehasonlítja két alternatívát.
A 7 legfontosabb tudnivaló az ingatlan beruházások hitelezéséről
2015 10 07. 09:04 Bank
Közel egy éve támadt fel a hazai ingatlanpiac. Új építésű lakások, irodák, kereskedelmi ingatlanok hiányában jelentős kielégítetlen kereslet található a piacon, melyre a beruházói oldal az árak látványos emelkedését követően ma már reagálna, építene, fejlesztene. A fő kérdés, hogy a bankok kinek, milyen mértékben és milyen feltételek mellett adnak hitelt. A Bankmonitor.hu röviden összefoglalja mit érdemes tudni a mai magyar ingatlanhitelezésről. Esszenciális információk minden ingatlan beruházónak.
Növekedési hitel: volt, van, lesz… És felvenni is könnyebb…
2015 09 28. 09:00 Bank
A hét közepén jelentette meg az MNB egy elsőre technikainak tűnő, azonban a magyar vállalkozások hitelezését igen jelentős mértékben befolyásoló új közleményét: az idei évben 500 milliárd Ft-nyi plusz keret áll rendelkezésre a bankoknak növekedési hitel kihelyezésre és jövő évben is elérhető lesz egy vélhetően csökkentett összegű keret. Segítünk az értelmezésben és adunk néhány gyakorlati tanácsot a hitelfelvételt fontolgatók számára. A jó hír, hogy ma könnyebb hitelhez jutni, mint egy éve.