Helyszín: magyar vállalkozói szféra. Minden szereplőben DNS szintig kódolva van a "minél kevesebb adófizetés", elsődleges cél, hogy plusz költségeken keresztül kivonásra kerüljön a profit. Másfél évvel ezelőtt azonban valami gyökeresen megváltozott: megjelent a növekedési hitel a maga fix 2,5%-os maximális kamatszintjével akár 10 évre. Ez azonban érdemi profit felmutatása nélkül nem megszerezhető. Jön tehát az égető kérdés: hitelképesség és olcsó hitel, VAGY minimalizált adófizetés? Egy átlagos cégen keresztül bemutatjuk, hogy a különbség ugyanannál a cégnél éves szinten több tízmillió, vagy akár 100 millió forint plusz profit lehet.
Így intézheted céges bankügyeidet menet közben
2015 04 15. 16:32 Bank
Cégvezetőként különösen fontos, hogy mindig naprakészek legyünk és kézben tartsuk vállalkozásunk pénzügyeit. Ennek egyik alapkövetelménye, hogy a céges bankszámla menedzselése a lehető legegyszerűbb legyen. Mindez az okostelefonoknak és a mobilbankoknak köszönhetően mára a legtöbb banknál nem jelent problémát, mégis akadnak olyan piaci szereplők, ahol még a legalapvetőbb banki műveletek is korlátokba ütköznek. Mire számíthatsz vállalkozásként számlavezető bankodtól, ha mobilbankolásról van szó? A legfontosabb tudnivalókat itt találod!
Két éve erre a hitelre várnak a cégek!
2015 04 13. 16:56 Bank
Lakóingatlanra is elérhető lesz a Növekedési Hitel! Természetesen nem vásárlásra, hanem beruházási célra, azaz az építőiparban tevékenykedő kis-és középvállalatok vehetik igénybe a 2,5%-os maximális kamattal rendelkező hitelt, amennyiben azt értékesítési, vagy bérbeadási célú fejlesztésre fogják fordítani. Az építőipar rengeteget nyerhet a jelenleg tervezet formájában meglévő módosítással.
Olcsóbb lehet, ha két bankunk van – a vállalati bankolás rejtélyei
2015 04 13. 09:48 Bank
A bankkapcsolat optimalizálása sok vállalatvezető szemében "a" legkedvezőbb kondíciókat nyújtó bank kiválasztását jelenti. Sokak számára talán meglepő lehet: kedvezőbb pozíció alakulhat ki, ha két bankkal állunk kapcsolatban. Rugalmasabbak lehetnek a hitelezés feltételei, másrészt állandó versenyben érzi magát a két bank értünk… És ami talán még meglepőbb: vannak esetek, amikor a bank számára is jobb, ha nem egyedül nála van az ügyfél…
Ezért nem fogod egy helyen vezetni a lakossági és a vállalkozói számlád!
2015 04 10. 16:26 Bank
"Kisebb forgalmat bonyolító vállalkozással rendelkezem. Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes-e egyazon banknál a lakossági és a vállalkozói számlám vezetnem?" - Teljesen érthető felvetés, hiszen ha valamelyik bank egyszer már bevált, akkor miért ne fűznénk szorosabbra a hozzá kapcsolódó szálakat. De valóban jó ötlet ez? Nézzük, mire számíthatunk a bankoktól ilyen esetekben!