Ki és hogyan kezelheti a pénzünket befektetésekben?
2014 04 23. 10:41 Bank
Mindennapi kérdésekből és személyes tanácsadási gyakorlatunkból kristálytisztán látszik, hogy az átlag magyar magánszemély sajnos egyáltalán nem tudja, ki és milyen feltételekkel kezelheti a pénzét. Ennek az egyenes következménye jellemzően az, hogy olyan irreális elvárásokat támasztunk, melyeket csak "garázsszolgáltatók és himi-humi álszakértők" tudnak teljesíteni. Bemutatjuk egy konkrét példán keresztül, hogy mi az, ami lehetséges, és mi az, ami még viccnek is rossz.
Szabadulnék az életbiztosításomtól! Mit tehetek?
2013 11 22. 09:21 Bank
Nem kevés kérdést kapunk azoktól, akik korábban vásároltak befektetési egységekhez kötött (úgynevezett unit-linked) életbiztosításokat, de mára már megbánták a magas költségek és rugalmatlanság miatt. A jellemzően legalább 10 éves szerződések során évente 250-500 ezer Ft a befizetés. Ha 5 évvel a kötés után azt látjuk, hogy a befizetéseinkhez viszonyítva 50%-kal kevesebbet kapnánk vissza, akkor bizony megindul a töprengés: befizessek még 1-2 milliót a hátralévő időszakban, vagy most azonnal szüntessem meg a szerződést? Megmutatjuk a lehetőségeid!
Aki nem szeretne kicsit veszíteni, az sokat fog bukni
2013 09 20. 08:38 Bank
Mai írásunkban két érdekes személyes tapasztalatot osztunk meg olvasóinkkal, plusz egy bölcsességet. Mióta megkezdtük a személyes tanácsadási tevékenységünket több olyan pénzügyi helyzettel találkoztunk, ahol totálisan vakvágányon futottak a pénzügyek. Ezen tapasztalatokból osztunk meg az alábbiakban két tipikus példát.
Közel 20 éves pénzügyi tapasztalattal rendelkező szakemberek irányítása mellett megvalósuló tanácsadásból választ kaphat a legalapvetőbb pénzügyi kérdéseire. A válaszainkat nem befolyásolja termékértékesítési szándék, függetlenek vagyunk a bankoktól. Magyarországon szinte egyedülálló módon olyan tanácsadást valósítunk meg, ahol nem bújunk az ingyenesség csalóka köntöse mögé, hogy méregdrága termékekre beszéljük rá "ingyenes tanácsadás" leple alatt az érdeklődőket…