2,7%-os pénzromlás mellett akár 6%-os betéti ajánlatot is találhatunk
2013 04 02. 13:36 Bank
A Magyar Nemzeti Bank negyedévente kiadja inflációs előrejelzését, ami jelzi, hogy várhatóan mennyit fog romlani pénzünk értéke a következő két évben. Az aktuális jelentés kifejezetten pozitív, e szerint alig 2,2 százalékkal ér majd pénzünk kevesebbet egy év múlva. A korábbi infláció előrejelzésekhez képest ez szinte hihetetlen csökkenés - ugyanerre az értékre az MNB jelzett már 4,8 százalékot is a 2012. szeptemberi előrejelzésben. A csökkenés természetesen a reálkamatokat se hagyja változatlanul…
„Készpénz vagy kártya?”
2013 03 26. 08:00 Bank
"Készpénz vagy kártya?" - szegezik nekünk a kérdést akár naponta többször is. Elgondolkodtunk-e valaha, hogy melyikkel járunk jobban? Készpénzzel érdemes fizetni vagy jobban járunk a kártyás fizetéssel? Segítünk, hogy egy rossz szokás ne kerüljön havonta több mint 20.000 forintba!
Mennyibe kerül a kártyás készpénzfelvétel?
2013 03 18. 09:20 Bank
50.000 forint felvétele történhet költségmentesen, de előfordulhat, hogy akár 1000 forintot is fizethetünk érte, ami nem elhanyagolható különbség valljuk be. Melyik banknál a legolcsóbb a bankkártyás készpénzfelvétel? Van erre még egyáltalán lehetőség díjmentesen? Ha igen, melyik számlacsomagnál és hányszor tehetjük ezt meg? Valóban ezek lennének a legfontosabb kérdések egy bankszámla megnyitását megelőzően? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a válaszokat cikkünkben.
Hogyan válasszak befektetési alapot?
2013 02 14. 13:22 Bank
Létezik olyan befektetési alap kategória, ahol alig befolyásolja a hozamot, hogy a kategórián belül melyik alapot választottam. Viszont találkozhatunk olyan kategóriával is, ahol sorsdöntő, hogy a kategórián belül melyik alapot vásároltam. Akár 80 százalékpontos hozamkülönbség is múlhat azon, hogy melyik alap mellett tettem le a voksom. De hogyan tudhatom, hogy melyik befektetési kategória hogyan teljesített? Melyik kategóriát válasszam?
Ha kevesled a banki kamatot
2013 02 13. 09:15 Bank
A betéti kamatok az elmúlt időszakban látványos csökkenésnek indultak. Míg fél évvel ezelőtt könnyen leköthettük pénzünket 8% körüli kamatszinten, addig ma már alig kapunk többet mint 6%, ha nem kívánunk extra feltételeket teljesíteni. A csökkenő betéti kamatok egyre inkább arra ösztönzik a megtakarítással rendelkezőket, hogy alternatíva után nézzenek, melynek során au első számú célponttá a történelmi tapasztalatok szerint a befektetési alapok válnak. Jelenleg minden 100 Ft lakossági megtakarításból 12 Ft található befektetési alapban, és ez a szám folyamatosan növekszik.