Te mire figyelsz, ha levelet kapsz a bankodtól?
2013 05 01. 08:00 Bank
Minden bizonnyal már veled is előfordult, hogy fontos levelet kaptál a bankodtól, valamilyen szolgáltatótól, de képtelen voltál elolvasni. Talán olyan levelet is kidobtál, vagy töröltél az e-mailek közül, melyek konkrét anyagi előnyt jelentettek volna neked. A frissen alakult angol pénzügyi fogyasztóvédelmi felügyelet szerepét betöltő FCA elvégzett egy igen érdekes kutatást: 128 különböző megfogalmazásban küldtek ki pozitív üzenetet tartalmazó levelet ügyfeleknek és vizsgálták, hogy melyikre milyen arányban reagálnak. Kiderült, hogy még akkor is jelentős erőfeszítéseket kell tenni a reagálás eléréséért, ha konkrét pénzügyi előnyt kínál egy bank. Te milyen impulzusnál vagy hajlandó végigolvasni egy banki levelet?
Mibe vándorolt több mint 500 milliárd forint? Neked is érdekes lehet…
2013 04 26. 08:34 Bank
Örök kérdés, hogy hová fektessük a pénzünket, ha csökkennek a kamatok. A megtakarítással rendelkezők már találtak is egy célpontot: befektetési alap. 2012 augusztusában kezdődött a jegybank kamatcsökkentési hulláma, ami a mindenkori legalacsonyabb alapkamat szintet hozta mára: 4,75%. Ezzel párhuzamosan a lekötött betétek kamatai is csökkentek (ma átlagosan 5%). Ez már sokak számára annyira alacsony, hogy inkább más befektetési lehetőség felé fordulnak. Ilyen alternatíva lehet a befektetési alap, amibe tavaly augusztus vége óta, a kamatcsökkentési hullám kezdetétől több mint 500 milliárd Ft áramlott.
Mik voltak a legnépszerűbb kategóriák? Mit kell tudni róluk? Neked melyik lehet a megfelelő?
Spórolj külföldön is!
2013 04 10. 08:00 Bank
Külföldi utazásod során sokszor lehet szükséged készpénzre. Több, mint 10%-os díjterheléssel is szembesülhetsz, ha ezt a pénzt külföldi bankautomatából veszed fel! Ha az átváltási árfolyamok közötti különbséget is figyelembe vesszük, akkor ez a költség még magasabb is lehet. Hogyan lehet ezeket elkerülni? Melyik a legolcsóbb bank? Természetesen utánajártunk ennek is.
Így védd meg a pénzed!
2013 04 05. 08:00 Bank
Mai rohanó világunkban bankkártyával veszünk fel pénzt, azzal fizetünk a vásárlásaink után, vagy rendelünk valamit az interneten. Sőt az internetet használjuk akkor is, ha utalunk. De vajon milyen kockázata van mindennek? Mit tehetsz azért, hogy a fáradtságosan megkeresett forintjaid ne csalókat gazdagítsanak? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a biztonságos bankolásról.
127 milliárd forintot bukunk a készpénz miatt
2013 04 04. 08:49 Bank
Hazánkban a "cash is king" (a készpénz a király!) kifejezés különösen is igaz. A magyar lakosság kiemelkedően sok készpénzt tart szinte egész Európával szemben, ami közel 127 milliárd forintnyi éves szintű kamatveszteséget termel! A tranzakciós adó úgy tűnik erre az arányra csak rásegített, hiszen 2012 végén közel háromszor akkora mértékben nőtt a lakosság által készpénzben tartott vagyon, mint a korábbi három évben. Hogy ez miért is rossz? Ami készpénzben van, az biztosan nem kamatozik!