Vállalati hitelek: Élet a Növekedési hitelen túl
2015 05 12. 08:23 Bank
A standard banki hitelek piacán még a legjobb esetben is 6% körüli kamatszinten juthat a vállalkozás tartós finanszírozáshoz, míg átlagosan 7-8% körüli kamatokkal kell számolni, legyen szó forgóeszköz, vagy éppen beruházási hitelről. A legjobb adósoknak elérhető 2,5%-kal szemben ez nem éppen versenyképes ajánlat, de egy banki szempontból közepesen kockázatos cégként már nem árt számolni ezekkel a lehetőségekkel, mielőtt zsigerből elutasítanánk a bank ajánlatát.
Az örökzöld téma - Agrárhitelezés
2015 05 11. 09:40 Bank
A Magyar Nemzeti Bank Növekedési Hitelprogramjának köszönhetően meglódult az agrárágazat hitelezése és egyre nagyobb az érdeklődés a szektor iránt a bankok részéről is. Ennek köszönhetően mára számos kedvező hitelkonstrukciókból szemezgethetnek a magyar gazdák, legyen szó gépbeszerzésről vagy éppen földvásárlásról. Bár forrás akad bőven, mégis számtalan speciális szempont nehezíti a gazdák életét, hogy hozzájussanak a kedvező hitelekhez. A legfontosabb tudnivalók a témában egy helyen!
Gyakorlati tanácsok hosszú távú beruházási hitelfelvételhez
2015 05 06. 09:18 Bank
Amikor cégünk jövőképét alapvetően meghatározó beruházás megvalósítására szánjuk magunkat, az ahhoz kapcsolódó finanszírozás megszerzéséhez érdemes alaposan felkészülnünk: végig gondolni beruházásunk megvalósíthatóságát, időigényét, forrásigényét és cégünk várható pozícióját a banki tárgyalásokon.
Célozzuk meg azt, hogy a lehető legjobb pozícióból kiindulva a legelőnyösebb ajánlatot tudjuk elérni, a cégünk számára legkényelmesebb kondíciók mellett.
Hogyan készüljünk a hitelfelvételre? Milyen hibákat ne kövessünk el?
Csődbe ment a bankom… Mi történik a céges hitelemmel?
2015 04 29. 10:52 Bank
Nagyon kevesen foglalkoznak a vállalatok bankkal szembeni kockázatával, pedig igen kényes helyzetek alakulhatnak ki, ha hitelt nyújtó bankunk kerül problémás helyzetbe. Csődbe megy, felfüggesztik tevékenységét, vagy egyszerűen úgy dönt, hogy kivonul az országból… Gondoljunk csak a DRB Bank, vagy a Széchenyi Bank esetére…
Összeszedtük, mire érdemes figyelnünk ahhoz, hogy cégünket ne érhesse meglepetés.
Helyszín: magyar vállalkozói szféra. Minden szereplőben DNS szintig kódolva van a "minél kevesebb adófizetés", elsődleges cél, hogy plusz költségeken keresztül kivonásra kerüljön a profit. Másfél évvel ezelőtt azonban valami gyökeresen megváltozott: megjelent a növekedési hitel a maga fix 2,5%-os maximális kamatszintjével akár 10 évre. Ez azonban érdemi profit felmutatása nélkül nem megszerezhető. Jön tehát az égető kérdés: hitelképesség és olcsó hitel, VAGY minimalizált adófizetés? Egy átlagos cégen keresztül bemutatjuk, hogy a különbség ugyanannál a cégnél éves szinten több tízmillió, vagy akár 100 millió forint plusz profit lehet.