Szinte csak biztonsági céllal takarítunk meg
2013 10 05. 08:32 Bank
Az országra jellemző rendkívül alacsony megtakarítási hajlandóság mellett elsősorban a felsőfokú végzettségűek és az idősebb korosztály tagjai tesznek félre rendszeresen. A takarékoskodás legfőbb célja a biztonság megteremése: váratlan pénzügyi helyzeteket megelőzése és nyugdíjas éveink megalapozása.
A kínai hangya útmutatása a magyaroknak
2013 09 26. 09:13 Bank
Pár nappal ezelőtt az OECD közgazdásza Budapesten ismét kimondta: elkerülhetetlen a nyugdíjkorhatár emelése az öregedő társadalom miatt. Gondoljuk egy kicsit tovább: elkerülhetetlen, hogy többet tegyél félre fizetésedből. Egy fenntarthatatlan rendszer hangyájaként tengetjük életünket és a következményekkel talán jobb szembenézni. Írásunkban szétnézünk egy kicsit a nemzetközi porondon, majd körbejárjuk a gyakorlati kérdéseket: mit tehetsz saját magadért, milyen hibákba nem szabad belecsúsznod.
További kamatcsökkentésre felkészülni!
2013 09 19. 16:57 Bank
A Takarékbank legfrissebb elemzése azzal kalkulál, hogy decemberre 1% alá csökkenhet az infláció. A pénzromlás éves átlagos üteme így 2013-ban a szakemberek várakozása szerint 1,9% lehet, míg 2014-ben további kis csökkenéssel 1,7%. Az elemzők előrejelzése szerint az MNB folytatni fogja a kamatcsökkentést egészen 3,5%-ig.
A családod új lakásba szeretne költözni és havonta több mint 20 ezer Ft-ot meg tud spórolni? De nem tudjátok, hogy melyik a legjobb megtakarítási forma félretett pénzetek fialtatásához? Itt a megoldás! Célszerű egyszerre több lakástakarékpénztári (LTP) szerződést nyitni és kedvezményezettként családtagot (közeli hozzátartozót) megjelölni. Így az éves állami támogatás felső határa 72 ezer Ft fölé növelhető és kiemelkedően magas, akár 15%-ot meghaladó hozam is elérhető. Rendszeres megtakarítással akár egy 3 szobás lakásra is összegyűjthettek.
Így látják a magyarok a bankokat
2013 09 16. 09:15 Bank
A 2008-ban kirobbant nemzetközi pénzügyi válságot követően többször is heves viták fókuszába került a bankok tevékenysége mind a nemzetközi porondon, mind Magyarországon. Hazánkban a devizahitelezéshez kapcsolódó feszültségek ezeket a vitákat időről-időre még inkább felerősítik. Reprezentatív kutatásunk azt kívánta feltárni, hogy az átlagember ma hogyan ítéli meg saját banki szolgáltatóját, a bankokat általában, hogyan vélekedik a bankok által alkalmazott költségekről, valamint mit gondol a bankok és a kormányzat viszonyáról. A felmérés több ponton is meglepő eredményeket hozott, a nyilvánosság előtt zajló viták ugyanis lényegesen kevésbé befolyásolják a bankok megítélést, mint arra esetlegesen számítani lehetett. A többség lényegesen kiegyensúlyozottabb kapcsolatot tartana egészségesnek a bankok és az ország vezetése között.