Az állampapírral veszíteni is lehet? És a bankbetéttel?
2013 06 27. 08:39 Bank
Az elmúlt egy hónapban kicsit felpaprikázódott a hangulat a befektetési piacokon. Úgy tűnik a fák nem nőnek az égig: a kínai csodát hajtó néhány fogaskerékről kiderült, hogy rozsdás, az amerikai jegybank pedig jelezte, hogy nem tart örökké a pénzpumpa… Mindennek volt egy olyan kellemetlen és kézzel fogható következménye hazánkban, hogy nagyon hosszú idő után veszteséget lehetett elérni az állampapírokon. "A biztonságosnak tartott állampapírokon lehet veszíteni is?"- témakörben több olvasói kérdés is érkezett hozzánk, így érdemesnek tartjuk összefoglalni a szükséges ismereteket. Írásunk végén foglalkozunk a talán még meglepőbb kérdéssel: lehet veszíteni a bankbetéteken is? Érdemes kitartani a cikk végéig…
Fizess mobillal, avagy ma indul az NFC tesztprogram Magyarországon
2013 06 10. 09:08 Bank
Június 10-én, azaz a mai napon indul Magyarország első mobiltárca tesztprogramja. A teszt során 3000 kiválasztott fog elkezdeni a mobiltelefonjával fizetni bankkártya helyett. Hogy ez mit is jelent? Gyorsabb fizetést, kevesebb készpénzt és nagyobb biztonságot!
Tömegesen hibázunk a bankbetétekkel… Mit érdemes tenned?
2013 06 03. 08:40 Bank
Naponta halljuk, hogy már nem éri meg bankbetétben tartani pénzünket a folyamatos kamatcsökkenés miatt. Mit lehetne tenni, hogy valamennyit keressek még a megtakarításomon? - érkezik tömegével a kérdés a Bankmonitorhoz is. A legegyszerűbb megoldást azonban szinte senki nem alkalmazza. Talán még mindig nem túl késő lépni… Írásunkban teljesen konkrét javaslatokat is találsz.
Egy huszáros vágással utolértük a janicsárokat
2013 05 28. 14:10 Bank
A mai kamatdöntő ülésén újabb 25%pontos csökkentésről döntött a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. Ezzel a lépéssel mindenkori legalacsonyabb szintre, 4,5%-ra csökkent a magyar irányadó kamat. Ugyanarra a szintre, ahol jelenleg a török jegybanki alapkamat található. Az MNB kamatdöntő ülése kapcsán áttekintettük versenytársaink kamatpályáját.
Kerüljük a befektetési alapokat, pedig nincs miért félni
2013 05 18. 13:04 Bank
A Budapest Alapkezelő kutatásából kiderül, hogy bár ismerjük, hogy a befektetési alapok többet is hozhatnak például a bankszámla kamatoknál, mégsem használjuk ki ezt a lehetőséget. Az egyik fő indok az, hogy a befektetők félnek a tőke és a hozam elvesztésétől és nem ismerik a tőke- illetve hozamgarancia lehetőségét. Az olyan alapokkal, amik ezt nyújtják, sem a befektetett pénz, sem a hozam nem veszhet el.