Kiváltsam-e a hitelem a forintosítás előtt?
2014 12 18. 16:46 Bank
Egy valós példán keresztül szeretnénk megmutatni, hogy a nagy forintosítási láz közepette is van min törni a fejünket. Lépjünk-e most, vagy várjuk meg a forintosítást? Mikor járunk jobban? Van-e egyáltalán üdvözítő megoldás? Nagy dilemma, hiszen hosszú évekre szól a döntés. Egy konkrét és valós eseten keresztül segítjük az eligazodást.
Elromlott? Betörtek? Bepereltek? Megoldás fillérekért!
2014 12 16. 13:11 Bank
Mindennapi életünkben ezer és egy olyan veszély leselkedik ránk, amely komoly károkat okozhat. Persze lehet úgy is gondolkodni, hogy minket aztán úgyse érhet baj, ám ha mégis hamar belátjuk, jobb félni, mint megijedni. Ha valaki előrelátó, akkor az őt leginkább fenyegető veszélyek ellen megpróbál védekezni. Mutatunk erre egy jó módszert!
Óvatosan az év végi hitelfelvétellel!
2014 12 16. 10:14 Bank
Az év végéhez vészesen közeledve a decemberi ajándékvásárlási dömping közepette számos csábító ajánlatba futhatunk az áruházakban. A 0% THM-mel elérhető kölcsönök a "Csak most igazán akciós" érzést kelthetik, és azonnali vásárlásra ösztönözhetik a betérő ügyfeleket. Mielőtt beleugrunk egy-egy ilyen lehetőségbe, fontoljuk át, hogy valóban kihagyhatatlan-e az ajánlat! Már csak azért is, mert egy későbbi hitelfelvétel során minden meglévő törlesztőrészlet számít, amelyet jövőre egységes szabályok alapján vizsgálnak majd a bankok!
Idehaza az átlag ügyfél számára elérhető lakáshitel kamatszintje nemzetközi összehasonlításban még mindig szembetűnően magas. Egy 10 millió forintos kölcsönt 6% körüli kamattal vehetünk fel, míg számos környező országban ennek feléért is hozzájuthatunk a kívánt összeghez. Ez havi szinten 16 ezer forintos többletkiadást jelent. Utánajártunk, hogy milyen tényezők határozzák meg az itthoni magasabb törlesztőrészleteket: a magasabb alapkamat, vagy a bankok által meghatározott magasabb kamatfelár? Megmutatjuk azt is, hogy optimális esetben Te milyen kamattal vehetsz fel hitelt!
Társasházban élsz? Ezt jobb, ha tudod!
2014 12 11. 16:11 Bank
"Minek kössek lakásbiztosítást? A háznak van biztosítása! Ha baj van, a közös képviselő majd mindent elintéz!" Gyakorta hallani ezt a gondolatmenetet a társasházak lakóitól. De ez vajon tényleg így van? A társasház biztosítása az összes lakót megvédi?