Félni, vagy nem félni? A lakáshitelesek dilemmája
2016 07 04. 09:07 Bank
Az új folyósítású lakáshitelek fele magas kamatkockázatú. Nem véletlenül, hiszen a legolcsóbb, de éven belül akár többször is változó kamatozású hitelek törlesztőrészlete 25%-kal alacsonyabb, mint a teljes futamidő alatt rögzített kamatozású kölcsöné. Azonban mindössze 3,5%-os kamatemelkedés elegendő ahhoz, hogy forduljon a kocka. A jelenleg rendkívül alacsony kamatkörnyezet egy soha vissza nem térő alkalmat kínál a hitelfelvevőknek, hogy hosszú távra rögzítsék a törlesztőrészletüket, így mérsékelve a lakáshitelek legjelentősebb rizikó faktorát, a kamatkockázatot.
Olcsóbb a lakáshitel, mint valaha! Milyen veszélyt rejteget?
2015 10 08. 17:04 Bank
Több mint 10 éve nem látott szintre apadt a lakosság adóssága. Hogy megfordul ez a folyamat, és lesz-e újabb hitelezési boom vagy sem, az még nem világos. Viszont a történelmi mélypontra csökkent alapkamatnak is hála, idén már jelentősen több hitelt vett fel a lakosság, mint néhány éve. Ezt a tendenciát támogatja az is, hogy ma már olcsóbban lehet lakáshitelhez jutni, mint anno a svájci frank hitelek fénykorában. Ezért a legfontosabb kérdés most az, hogy minden esetben a legolcsóbb hitelt érdemes választani vagy kifizetődő inkább a fix törlesztőrészletű, de némiképp drágább ajánlat mellé letenni a voksot?
Újabb pofon érheti a lakáshiteleseket?
2015 09 15. 16:36 Bank
Az újonnan felvett forint lakáshitelek több mint fele komoly kamatkockázattal rendelkezik. Ugyan csábító a legolcsóbb ajánlatok közül választani, de nem szabad figyelmem kívül hagyni, hogy egy ilyen hitel törlesztőrészlete akár 3 havonta is változhat. 3%-os kamatemelkedés hatására pedig több mint 25%-kal növekszik meg egy 20 éves futamidejű hitel havi kiadása. Ha nem szeretnénk, hogy a kamatkockázat legyen a mumusunk, akkor célszerű lehet hosszú távon kiszámítható vagy minél rövidebb futamidejű hitelt választani.
5 egyszerű lépés a befektetéseid biztonságáért
2015 09 02. 17:00 Bank
"Maximális hozam, minimális kockázat mellett."- ez a pénzügyi Szent Grál, amit mindenki keres, de igazából nem is létezik. Viszont van pár olyan fogás, ami segítségével még magas kockázatú befektetések kockázatát csökkenthetjük. Az egyik legjobban működő ilyen például, ha megosztod a pénzed. De mik között osztd meg? Devizák, befektetési szolgáltatók vagy különböző befektetések között? Mi között lehet még, és melyik, mikor éri meg? Segítünk!
Van stratégiád, vagy csak sodródsz a piacon?
2015 07 22. 14:24 Bank
Akinek van valamekkora megtakarítása, az most befektet: olyan alacsonyak a fix kamatozású eszközök hozamai, hogy sokszor már az inflációs kilátások is meghaladják azt. Márpedig, ha ez bekövetkezik, akkor hiába gyarapszik számszakilag a befektetett összeg, a vásárlóértéke csökken (azaz a reálhozama negatív). Ennek elkerülése miatt, a magasabb hozampotenciállal rendelkező befektetések kereslete emelkedett. De a magasabb hozam (a pénzügyek jelenlegi állása szerint) rendszerint magasabb kockázattal párosul. De mi egyáltalán a kockázat? Hogyan tudod ezt te elviselni? Első kérdésre tudjuk a választ, a másodikban pedig segítünk!