Az elmúlt napokban minden második e-mailben azt kérdeztétek, hogyan lehet kibújni az augusztus 1-től bevezetésre kerülő, 6%-os EHO alól. Egy kicsit az az érzésünk, hogy lassan talán erőteljesebben koncentrálunk a csomagolásra, mint magára a tartalomra. Senki ne kövesse el azt a hibát, hogy kiválaszt egy EHO-mentes konstrukciót és mindezzel párhuzamosan sokkal nagyobb költséget vállal fel, mint maga az EHO! A múlt egyszer már bizonyította: ha csak az adómentességre koncentrálunk, akkor nem lesz hozam, amiből az adó levonható…
6%-os EHO: mi után kell fizetned és mi után nem?
2013 07 18. 08:27 Bank
Akik fenntartásokkal kezelik a hetes számot, azoknak igazolást nyerhet babonájuk, miszerint a nehézségek hétévenként jelentkeznek erőteljesebben. A 16%-os kamatadó - közel hét évvel ezelőtt bekövetkezett - bevezetésekor sokan keresték, hogy milyen törvényes lehetőségek vannak a kifizetendő adó mérséklésére. Ez ma sincs másként a 6%-os egészségügyi hozzájárulás (EHO) bevezetését megelőzően. Mégis milyen jövedelmek tartoznak az új teher alá? Melyek azok, amelyek mentesülnek? Hogyan kerül kiszámításra az új "adó" és hogyan fizetjük meg? Összeszedtük a legfontosabb részleteket.
Így kerüld el az új tranzakciós adót
2013 06 18. 09:02 Bank
Új adócsomagot kapunk augusztustól, amiben a fő szerepet a tranzakciós adó közel duplázása és a kamatadó 6%-os Egészségügyi hozzájárulással (eho) való kiegészítése játssza. A tranzakciós adó frissen, év elején került bevezetésre - akkor még kérdés volt, hogy vajon a bankokat érintő adóból az ügyfelek is kapnak-e. Mára a bankok közötti verseny az első hónapok utáni helyezkedést, átárazásokat követően nyugvó pontra jutott, így viszonylag alacsony a valószínűsége, hogy a többlet adóból a bankok magukra vállaljanak. De mennyi is ez a plusz teher éves szinten? A Bankmoitor.hu számításai szerint egy átlagjövedelemmel és bankhasználattal rendelkező magánszemélynél közel 5.000 Ft. Az adónövekedés hatása ellen leginkább a bankkártyás fizetéssel védekezhetünk.