Új lakáshitellel rukkolt elő az MKB! – Mutatjuk, hogy mikor éri meg
2015 11 03. 08:20 Bank
Új lakáshitel termékkel rukkolt elő az MKB, méghozzá nem is akármilyennel: 10 éves kamatperiódust kínálnak, ami ugye nagy biztonságot jelent. Eddig ilyen hitel csak a Budapest Banknál, a CIB-nél és az UniCreditnél volt elérhető. Az általunk használt profil alapján az MKB új terméke egyértelműen versenyképes, de érdemes azért megnyomkodnod az alábbi kalkulátorunkat, mert minden élethelyzetben más és más bank kínálhatja a legjobb megoldást.
Százezreket érő lakáshitel-tanács az utolsó pillanatban
2015 10 22. 08:58 Bank
Érdekes esettel találkoztunk. Egy olyan ügyfélnek segítettünk lakáshitel felvételében, aki két bank között vacillált és már csak egy hajszál választott el a döntéstől. Gondolta, utolsó megerősítésként még számol egyet oldalunkon, majd kollégánkkal is egyeztetett. Legnagyobb meglepetésére egy harmadik bank lakáshitele lett a befutó, akire korábban egyáltalán nem gondolt.
Sokallod a kamatadót? Nézd meg, hogy adózhatsz külföldön!
2015 10 20. 17:08 Bank
Hazánkban a legtöbb megtakarítás hozama/kamata után 16% kamatadót és 6% egészségügyi hozzájárulást kell befizetni az államnak. Bár a kamatadó 2016-tól már "csak" 15% lesz, felmerülhet a kérdés, hogy nem sok-e ez a többi európai országhoz képest. Az alábbiakból kiderül, hogy sok európai országban ennél jóval kevesebbet vonnak le a megtakarítások nyeresége után, illetve az is, hogy mit kell tenni azért, hogy ezek a szabályok szerint adózhassunk.
Olcsóbb a lakáshitel, mint valaha! Milyen veszélyt rejteget?
2015 10 08. 17:04 Bank
Több mint 10 éve nem látott szintre apadt a lakosság adóssága. Hogy megfordul ez a folyamat, és lesz-e újabb hitelezési boom vagy sem, az még nem világos. Viszont a történelmi mélypontra csökkent alapkamatnak is hála, idén már jelentősen több hitelt vett fel a lakosság, mint néhány éve. Ezt a tendenciát támogatja az is, hogy ma már olcsóbban lehet lakáshitelhez jutni, mint anno a svájci frank hitelek fénykorában. Ezért a legfontosabb kérdés most az, hogy minden esetben a legolcsóbb hitelt érdemes választani vagy kifizetődő inkább a fix törlesztőrészletű, de némiképp drágább ajánlat mellé letenni a voksot?
Őrület: egyáltalán nem félünk a lakáshitelek kamatkockázatától
2015 09 30. 08:46 Bank
Pedig egyszer már nagyon megégette magát a magyar lakosság a devizahitelekkel… A globálisan alacsony kamatkörnyezet rendkívül olcsó hiteleket eredményez. Azonban 1%pontos kamatemelkedés már 7-9%-kal emeli meg a lakáshitelek törlesztőrészletét. A forintosított hitelek is magas kamatkockázatúak, hiszen a törlesztőrészletük 3 havonta változhat. Ennek ellenére kevesebb mint 1 százaléka került kiváltásra. Ezzel szemben a legfejlettebb pénzügyi piacon az USA-ban az új hitelszerződések több mint 40%-a hitelkiváltási célú. Ráadásul tudatosan keresik a hosszú távon fix, legalább 15 évre rögzített kamatozású hiteleket.