Az elmúlt napokban minden második e-mailben azt kérdeztétek, hogyan lehet kibújni az augusztus 1-től bevezetésre kerülő, 6%-os EHO alól. Egy kicsit az az érzésünk, hogy lassan talán erőteljesebben koncentrálunk a csomagolásra, mint magára a tartalomra. Senki ne kövesse el azt a hibát, hogy kiválaszt egy EHO-mentes konstrukciót és mindezzel párhuzamosan sokkal nagyobb költséget vállal fel, mint maga az EHO! A múlt egyszer már bizonyította: ha csak az adómentességre koncentrálunk, akkor nem lesz hozam, amiből az adó levonható…
A legegyszerűbb megoldás, ha több kamatot szeretnél
2013 07 26. 08:33 Bank
A héten 4%-ra csökkent az MNB alapkamata és a jegybankelnök a további csökkentést sem zárta ki, akár 3%-3,5% közötti kamatszint is megvalósulhat. Egyre nehezebb ezt megemészteni a magyar lakosságnak, hiszen "nem ilyen kamatok mellett nőttünk fel…" Többször értekeztünk már arról, hogy a magyar állampapírok igazi alternatívát, érzékelhető kamatelőnyt a bankbetétekkel szemben hosszú távon nyújtanak, 3 és 5 éves befektetések esetén. Nézzük meg, hogyan áll ma a bankbetét-állampapír kamatkínálat, melyikkel milyen kamatszintet lehet elérni. Írásunkban kitérünk a specialitásokra is, mert azért nem almát hasonlítunk almával…
Egyre megy, honnan nézed: A négy, az sok!
2013 07 23. 14:09 Bank
A várakozásoknak megfelelően ma sem hagyta érintetlenül a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa az irányadó rátát. Az újabb 0,25%pontos csökkentés eredményeként 4%-ra módosul a jegybanki alapkamat. A kedvező inflációs kilátásoknak köszönhetően - a csökkenő betéti kamatok ellenére - hazánkban még mindig pozitív reálkamatot érhetünk el.
Hogyan áll az alapkamat máshol?
2013 07 23. 08:31 Bank
Ma kettő órakor kiderül, hogy tovább süllyed-e az így is rekord alacsony alapkamatunk. A látszat ellenére nincs okunk panaszra: kevés olyan hely van a világon, ahol ilyen magas reálkamatot lehet elérni, mint hazánkban!
Spórolási lehetőségek a bankszámlán
2013 07 19. 08:31 Bank
A bankszámla költségek jelentős, akár éves több 10 ezer forintos költséget jelenthetnek. Ugyanakkor, ha odafigyelünk a költségekre, könnyedén elérhetjük az alacsony, éves 6-7 ezer forintos szintet is. Hogy mit kell ehhez tennünk? Nézzünk gyakrabban a költségekre és legyünk rugalmasabbak a váltásra: sokszor a megoldás bankon belül van és mindössze 1-2 óra befektetéssel, 10 ezrekkel lehetünk beljebb.