Meglepő forinterősödés – Mihez kezdjünk a 300 közelében?
2016 10 07. 11:33 Bank
Újra 300 közelébe került az euró-forint árfolyam, amit utoljára 2015 év elején láthattunk. Várható-e még további erősödés, vagy innen fordulunk? Mit történik a befektetéseiddel és a hiteleddel? Mit jelent ez a mindennapjaidban? A legfontosabb kérdésekre keressük a válaszokat az alábbiakban.
Gyengül a forint – Hogyan érint ez téged?
2016 05 24. 17:00 Bank
Hol van már a 250 forintos euró árfolyam! A lassan megszokott 310-es értéktől is elrugaszkodott a fizetőeszközünk árfolyama. Mit jelent ez neked a mindennapokban? Drágább lesz a kenyér, vagy csak a külföldi nyaralásért kell mélyebben a zsebedbe nyúlni? Az alábbiakban utánajártunk, mire is számíthatsz!
Az idei évtől rendelkezésre áll a fix, maximum 2,5%-os kamattal rendelkező növekedési hitelprogramon (NHP) belül az eurós változat. Euró hitel azonban értelemszerűen árfolyam kockázatot jelent az adósnak, leszámítva azt az esetet, amikor a törlesztésre és a kamatokra fedezetet nyújt a cég euróban keletkező bevétele. A felesleges kockázatok elkerülésére az MNB szabályozta, hogy a vállalkozások milyen esetben vehetik fel euróban az elmúlt évek legkedvezőbb hitelét.
A legmagasabb forint és devizakamatok bankbetétben
2015 09 15. 09:04 Bank
Körbenéztünk, hogy mit tud nyújtani a bankbetét, az egyik legbiztosabb befektetés. 1,35%-os alapkamat mellett nagy csodára nem vártunk. Viszont kellemes meglepetésként több, mint dupláját (3,2%-ot) elérjük kisebb összeggel is egy éves lekötéssel (ha 10 millió forint felett kötünk le, akár 3,6%-ot is kaphatunk). Amennyiben csak fele ilyen hosszú lekötésben gondolkozunk, akkor is 3%-kal tudjuk gyarapítani a pénzünket lekötésben. És mekkora kamatra számíthatunk 0,25%-os dollár "alapkamat" és 0,05%-os euró alapkamat mellett?
Vonzó az állampapír, belendültek a magyarok
2015 06 16. 09:33 Bank
A magyar lakosságnál csak a belgák és a máltaiak vesznek ki nagyobb részt az államadósság finanszírozásából. Ebben óriási szerepe volt a kormány utóbbi években folytatott intenzív kampányának, ami kimondottan a lakossági állampapírok értékesítését célozta. A jelek egyelőre a magyar kormányt igazolják, bár azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az államadósság több mint fele még így is külföldi kézben van.