Árfolyamváltozás? – védhető kockázat cégünk életében
2015 05 22. 15:13 Bank
Nemzetközi szintéren folytatott üzleti tevékenység során, legyen az exportálás, vagy importálás, de akár cégünk iroda bérleti díjának devizában történő fizetése esetén, óhatatlanul szembesülünk az árfolyammozgások hatásával. A folytonosan változó árfolyam következtében cégünk tervezett bevételének vagy költségének azon része, mely nem forint alapú, az átváltás után alakulhat az eredeti tervektől eltérően forintban. Ez kockáztathatja nyereségünket, de akár likviditási problémákat is okozhat cégünknél.
A problémára van megoldás: A jövőbeli árfolyamot a jelenben is tudjuk rögzíteni, azaz a szükséges devizát vegyük meg vagy adjuk el "határidőre". Mutatjuk mit is jelent ez a gyakorlatban!
Két szék közül a földre eshet, aki kiváltaná a forintosított hitelét?
2015 05 18. 16:39 Bank
Aki a forintra váltott hitelénél kedvezőbb ajánlatra vágyik, nem érdemes ölbe tett kézzel ülnie! Százezreket spórolhatunk ugyanis egy jól irányzott, és nem mellesleg jól időzített hitelkiváltással. Ami fejtörést okozhat, hogy hogyan fogjunk hozzá! Az csak egy dolog, hogy feketén-fehéren le van írva, milyen határidőket kell betartani, de hogy eközben mikor mi a teendő, az a többségnek már kevésbé világos. Mi történik, ha felmondtuk a hitelt és mégsem kapunk ajánlatot más banktól? Mikor milyen irányba érdemes lépni? Honnan tudjuk, hogy valóban megkapjuk a hitelt a másik banknál? Gyakorlati útmutató a hitelkiváltáshoz!
Több mint egy évtized albérletben, könnyen elérhető kedvező kamatozású lakáshitelek, pezsgő ingatlanpiac, a közvetlen környezetünkben egyre több lakásvásárló. Ugye, minden jel arra utal, hogy ideje a tettek mezejére lépni és keresni egy saját lakást. Így gondolta egyik olvasónk is 2007-ben, mielőtt belevágott a lakásvásárlásba az albérlet mellett összespórolt 15% önerővel és 85% svájci frank alapú lakáshitellel. 5 milliót már befizetett, de a forintosítás után 3,2 millióval magasabb a tartozása, mint amennyit felvett, így ma több az adóssága, mint amennyit a lakása ér. Felmerül a kérdés, hogy hogyan tovább? Milyen lehetőségei vannak azoknak, akik a frank árfolyamának elszállása következtében elmerültek a hitelükben?
Dünnyögnek a devizahitelesek, segítünk nekik
2015 05 14. 17:19 Bank
Hogyan lehetséges, hogy a futamidő végén a havi törlesztőrészlet sok százezer forintra ugrik? Miért nem kapok egy fitying visszatérítést sem? Mit lehet tenni, ha úgy megnyújtják a hitelt, hogy még nyugdíjas koromban is sokáig azt kell kiköhögnöm? Lecserélném a hitelemet egy másikkal, de nem elég értékes hozzá a lakásom, mit lehet tenni? Számos kérdéssel fordultak hozzánk devizahiteles olvasóink, akik nagy többsége dühös a banktól kapott elszámoló levél láttán. Mankót és tanácsot adunk.
Akiken az elszámolás sem segített: hova lett 7 év törlesztése?
2015 05 13. 16:52 Bank
Pontosan fizeted hiteled, de mégis többel tartozol, mint amennyit felvettél? Nem vagy egyedül. Az elszámolás után számos lakástakarékkal vagy biztosítással kombinált deviza alapú lakáshitel adósa magasabb fennálló tőketartozást talált az értesítő levélben, mint a kezdeti forint hitelösszeg. Hogyan lehetséges mindez? Hova lett az eddig befizetett törlesztő? Uzsorakamat? Mutatjuk a válaszokat!