Csődbe ment a bankom… Mi történik a céges hitelemmel?
2015 04 29. 10:52 Bank
Nagyon kevesen foglalkoznak a vállalatok bankkal szembeni kockázatával, pedig igen kényes helyzetek alakulhatnak ki, ha hitelt nyújtó bankunk kerül problémás helyzetbe. Csődbe megy, felfüggesztik tevékenységét, vagy egyszerűen úgy dönt, hogy kivonul az országból… Gondoljunk csak a DRB Bank, vagy a Széchenyi Bank esetére…
Összeszedtük, mire érdemes figyelnünk ahhoz, hogy cégünket ne érhesse meglepetés.
Helyszín: magyar vállalkozói szféra. Minden szereplőben DNS szintig kódolva van a "minél kevesebb adófizetés", elsődleges cél, hogy plusz költségeken keresztül kivonásra kerüljön a profit. Másfél évvel ezelőtt azonban valami gyökeresen megváltozott: megjelent a növekedési hitel a maga fix 2,5%-os maximális kamatszintjével akár 10 évre. Ez azonban érdemi profit felmutatása nélkül nem megszerezhető. Jön tehát az égető kérdés: hitelképesség és olcsó hitel, VAGY minimalizált adófizetés? Egy átlagos cégen keresztül bemutatjuk, hogy a különbség ugyanannál a cégnél éves szinten több tízmillió, vagy akár 100 millió forint plusz profit lehet.
Két éve erre a hitelre várnak a cégek!
2015 04 13. 16:56 Bank
Lakóingatlanra is elérhető lesz a Növekedési Hitel! Természetesen nem vásárlásra, hanem beruházási célra, azaz az építőiparban tevékenykedő kis-és középvállalatok vehetik igénybe a 2,5%-os maximális kamattal rendelkező hitelt, amennyiben azt értékesítési, vagy bérbeadási célú fejlesztésre fogják fordítani. Az építőipar rengeteget nyerhet a jelenleg tervezet formájában meglévő módosítással.
Olcsóbb lehet, ha két bankunk van – a vállalati bankolás rejtélyei
2015 04 13. 09:48 Bank
A bankkapcsolat optimalizálása sok vállalatvezető szemében "a" legkedvezőbb kondíciókat nyújtó bank kiválasztását jelenti. Sokak számára talán meglepő lehet: kedvezőbb pozíció alakulhat ki, ha két bankkal állunk kapcsolatban. Rugalmasabbak lehetnek a hitelezés feltételei, másrészt állandó versenyben érzi magát a két bank értünk… És ami talán még meglepőbb: vannak esetek, amikor a bank számára is jobb, ha nem egyedül nála van az ügyfél…
Éledező ingatlanpiac – éledező ingatlanfinanszírozás?
2015 03 31. 17:02 Bank
5-6 év tetszhalott állapotot követően életjelek mutatkoznak az ingatlanpiacon. Nemzetközi összehasonlításban olcsók a kereskedelmi és lakóingatlanok is. A beruházási kedv élénkül. Ez természetesen magával vonja a hiteligények jelentkezését is, melyre egyre inkább nyitottan reagálnak a bankok. Ezzel párhuzamosan a termelő-szolgáltató cégek saját tevékenységéhez kapcsolódó ingatlanberuházások is száma is növekszik, melyek eleve jobban finanszírozható hitelcélnak minősülnek banki oldalról. Ki, mire és milyen feltétellel kaphat hitelt, ha ingatlanban gondolkozik? Mire jó és mire nem jó a Növekedési Hitel, ha ingatlanról van szó?