Vastagodik a magyar pénztárca! Mutatjuk, mihez kezdj a többlettel?
2014 01 22. 11:05 Bank
Örvendetes hírt közölt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH): 2013. január és november között egy átlagos magyar nettó keresete 150400 forint volt, ami 5,3 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt. Bár kétségtelen, hogy jövedelmének növekedését nem mindenki érzi, de azért a rezsikiadások csökkenése és az egykulcsos adórendszer miatt sokak tudnak többet félretenni, mint korábban. Mutatjuk, hol érdemes megforgatni havi párezer forintot?
Elúszhat a betétünk teljes kamata, ha nem vagyunk résen!
2013 11 25. 12:34 Bank
A fix és előre kőbe vésett kamatokat előnyben részesítők között valószínűleg többekkel előfordult már, hogy betétben fialtatták éppen a pénzüket, amikor egy váratlan kiadás miatt idő előtt fel kellett azt törni. Ilyenkor kínálnak kézenfekvő megoldást a betét fedezete mellett nyújtott hitelkeretek, amelyek segítségével lekötésben maradhat a pénzünk, és nem kell búcsút intenünk a megtakarítás jól megérdemelt kamatától. Vagy mégis?
Megnyitottam, de mit csináljak most a TBSZ-szel?
2013 08 15. 08:52 Bank
Az egészségügyi hozzájárulás (EHO) augusztus elsejei kibővítése előtt sokan kapva-kaptak az alkalmon, hogy utoljára teljesen EHO mentes tartós befektetési vagy betéti számlát nyissanak (TBSZ). Ezzel ugyan elkerülték az új adóterhet, de most egy új számla tulajdonosai, amivel érdemes lenne valamit kezdeni. Megmutatjuk, hogy mit!
Kamatod felét is elvihetik az adók és a költségek (Korr.)
2013 07 11. 08:11 Bank
Egyre többen gondolják úgy, hogy ilyen költségek mellett már nem éri meg megtakarítani. Ezzel természetesen lehetetlen egyetérteni, mert megtakarítás nélkül egyszerűen irreális a pénzügyi életünk. Mindazonáltal megvizsgáltuk, a tranzakciós illeték, a kamatadó, a 6%-os EHO és bankköltségek levonás után mennyit keresünk valójában. Kiderült a 4,3%-os éves kamatból egy év alatt nem marad, csak 2,54%...
Az állampapírral veszíteni is lehet? És a bankbetéttel?
2013 06 27. 08:39 Bank
Az elmúlt egy hónapban kicsit felpaprikázódott a hangulat a befektetési piacokon. Úgy tűnik a fák nem nőnek az égig: a kínai csodát hajtó néhány fogaskerékről kiderült, hogy rozsdás, az amerikai jegybank pedig jelezte, hogy nem tart örökké a pénzpumpa… Mindennek volt egy olyan kellemetlen és kézzel fogható következménye hazánkban, hogy nagyon hosszú idő után veszteséget lehetett elérni az állampapírokon. "A biztonságosnak tartott állampapírokon lehet veszíteni is?"- témakörben több olvasói kérdés is érkezett hozzánk, így érdemesnek tartjuk összefoglalni a szükséges ismereteket. Írásunk végén foglalkozunk a talán még meglepőbb kérdéssel: lehet veszíteni a bankbetéteken is? Érdemes kitartani a cikk végéig…